Poszukiwana listem gończym kobieta została zatrzymana przez policję. To mieszkanka powiatu brzeskiego

0
fot. KPP w Brzegu

30-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego od 5 lat ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy z Lewina Brzeskiego wynikało, że kobieta przebywa w Holandii. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, 30-latkę udało się zatrzymać podczas powrotu do Polski.


– Kobieta była poszukiwana do odbycia kary kilkunastu miesięcy pozbawienia wolności. Została skazana w związku z przestępstwami przeciwko mieniu. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy z Lewina Brzeskiego wynikało, że w ostatnim czasie kobieta przebywała za granicą. Szereg wykonanych przez śledczych czynności pozwolił ustalić kiedy 30-latka planuje wrócić do kraju. Z ich informacji wynikało również, że kobieta może przyjechać na Śląsk. Już kilka dni po powrocie poszukiwanej do Polski, praca śledczych przyniosła zamierzony skutek – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjanci namierzyli 30-latkę w województwie śląskim. Tam, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu dokonali zatrzymania.