Od kradzieży perfum, po narkotyki. Policjanci z Brzegu zatrzymali trzy powiązane ze sobą osoby

0
fot. KPP w Brzegu

Co łączy mieszkankę Brzegu, mieszkańca Krapkowic i mężczyznę z Dolnego Śląska? Amfetamina i marihuana. Niczym po nitce do kłębka, policjanci z Brzegu dotarli do trzech osób i zatrzymali je w związku z posiadaniem środków odurzających. Najmłodszy z nich musi również liczyć się z karą za udzielanie narkotyków.


– „Kilka dni temu policjanci z Brzegu zostali skierowani do jednej z drogerii w mieście. Tam zastali pracowników ochrony, którzy ujęli mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Łupem 44-latka miały paść perfumy o łącznej wartości 400 zł. Natomiast sprawdzenie w policyjnym systemie pokazało, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Został on zatrzymany, a towar zwrócony do sklepu” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba z KPP w Brzegu.

Jak dodaje oficer prasowy brzeskiej komendy: – „Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że podejrzewany może mieć również związek z przestępczością narkotykową. Kiedy weszli do jego mieszkania ich przypuszczenia się potwierdziły. Tam ujawnili biały proszek i zielony susz. 20 gramów amfetaminy było schowane w zamrażalniku, natomiast kolejne kilka porcji tej samej substancji i marihuana leżały w pokoju. Śledczy w tej sprawie zatrzymali dwie inne osoby”.

To 37-letnia mieszkanka Brzegu i 34-letni mężczyzna z Krapkowic. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, a najmłodszy z zatrzymanych dodatkowo musi się liczyć z karą za udzielanie narkotyków. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 44-latek trafił już do więzienia. Tam spędzi blisko rok, za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.