Pożar w Brzegu i Brzezinie. Do akcji zadysponowano strażaków z Brzegu, Grodkowa i okolicznych jednostek OSP

0

Kilka zastępów straży pożarnej, policja oraz zespół ratownictwa medycznego prowadzą działania w Brzegu przy ul. Sucharskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań doszło do pożaru.


– Do akcji zadysponowane zostały m.in. zastępy JRG z Brzegu, w tym wóz z drabiną oraz dwa zastępy OSP z Lubszy i jeden z Michałowic. Zgłoszenie dotyczyło pożaru jednego z lokali mieszkalnych – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przynajmniej jedna osoba ewakuowana z lokalu wymagała udzielenia pomocy medycznej.

Dodajmy, że w tym samym czasie (oba zgłoszenia dotarły około godz. 17:35) doszło do pożaru sadzy w kominie jednego z budynków w Brzezinie. Do tamtych działań zadysponowano m.in. zastęp JRG z Brzegu, OSP Lipki i podnośnik z JRG Grodków

AKTUALIZACJA 
– Do pożaru doszło w mieszkaniu na 3 piętrze. Wewnątrz znajdowała się starsza kobieta, która nie mogła sama opuścić lokalu. Poszkodowana była przytomna, ale uległa podtruciu dymami pożarowymi. Kobiecie udzieliliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaliśmy ją zespołowi ratownictwa medycznego. Na chwilę obecną pożar jest już opanowany – mówi mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.