Kierowcy nie zatrzymali się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze ruszyli w pościg [wideo]

0
nieoznakowane BMW
fot. archiwum

22-letni kierowca fiata i 21-letni właściciel forda mogą za swoje zachowanie nawet trafić za kratki. Wszystko za sprawą zagrożenia, jakie stworzyli na drodze. Oboje popełnili najpierw drogowe wykroczenia, jednak ich dalsze zachowanie spowodowało popełnienie przestępstwa. Młodzi mężczyźni nie zamierzali zatrzymać się do policyjnej kontroli i postanowili uciekać.


– Policjanci z Brzegu i Lewina Brzeskiego zatrzymali dwóch piratów drogowych. 22-letni kierowca fiata w terenie zabudowanym jechał 89 km/h, nie zatrzymał się do kontroli i zmusił policjantów do pościgu. Podobnie było w przypadku 21-letniego właściciela forda. Ten młody kierowca również na widok radiowozu zaczął uciekać, popełniając szereg kolejnych wykroczeń. Obaj zostali zatrzymani – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że 22. i 21-latek w ogóle nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego na podstawie art. 178b. kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.