Malutka Blanka zmaga się z ciężką chorobą. Rodzice apelują o wsparcie

0

Blanka urodziła się w 25 sierpnia ubiegłego roku. Dla jej rodziców był to dzień bezgranicznego szczęścia. Przez pierwsze tygodnie jej życia nic nie wskazywało, że gdzieś za dziewczynka czai się choroba. Niestety, w końcu się pojawiła…


– W wieku 5 tygodni Blanka doświadczyła pierwszych napadów padaczkowych. Szukając pomocy udaliśmy się do szpitala, gdzie rozpoczęta diagnostyka pozwoliła wykryć zmiany w mózgu w okolicy centralno-skroniowej. Zostało wdrożone leczenie, które niestety nie poskutkowało oczekiwaną poprawą. Pomimo dwukrotnej zmiany leku, nie zauważyliśmy żadnej poprawy, a postawiona diagnoza zabrzmiała dla nas jak wyrok – padaczka lekooporna – mówi mama Blanki i dodaje:

– Brak wiedzy na temat przyczyny choroby Blanki znacznie utrudnia nam działanie. Nie wiemy, która forma leczenia będzie w przypadku naszej córeczki najskuteczniejsza. Szukając źródła napadów wykonujemy liczne badania pod kątem chorób metabolicznych i zespołów padaczkowych. Pomimo tylu niewiadomych nie możemy stać bezczynnie. Uczęszczamy z córeczką na zajęcia fizjoterapeutyczne, gdyż choroba widocznie wpływa na opóźnienie rozwoju fizycznego Blanki. Do tego dochodzą częste i liczne wizyty w specjalistycznych gabinetach. W tym miejscu, pełni nadziei, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w gromadzeniu funduszy na leczenie, rehabilitowanie i przede wszystkim dalszą diagnostykę naszej córeczki – apeluje mama dziewczynki.

Malutkiej Blance pomaga Fundacja Serca dla Maluszka, ale wesprzeć dziewczynkę w walce z jej chorobą może każdy. Wystarczy przekazać swój 1% w rozliczeniu PIT (nr KRS 0000387207, cel szczegółowy: 1374 Blanka Nowak) lub dokonać darowiznę poprzez dowolną wpłatę na konto Fundacji:

Bank Millenium
nr konta: 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Tytuł wpłaty: 1374 Blanka Nowak