Policjanci znów spotykają się z uczniami w szkolnych ławkach

0
fot. archiwum / KPP w Brzegu

Do czasu, kiedy mało kto słyszał o koronawirusie i nie było żadnej pandemii, policjanci cyklicznie odwiedzali szkoły i prowadzili w nich zajęcia edukacyjne, poświęcone profilaktyce bezpieczeństwa. Epidemia i wprowadzenie obostrzeń mocno ograniczyły takie działania, jednak mundurowi powoli wracają do stacjonarnych spotkań z uczniami.

  • „Czas pandemii zmienił sposób prowadzenia profilaktyki wśród dzieci i młodzieży. Przez długi okres wszystkie dzieci uczyły się zdalnie. Wówczas my też z nimi takie lekcje prowadziliśmy, ale teraz, kiedy najmłodsi wrócili do szkoły, policjanci odwiedzają ich i prowadzą z nimi zajęcia stacjonarnie” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu i dodaje:
  • „Dzielnicowi i policyjni profilaktycy rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie. Przypominamy najmłodszym o zasadach obowiązujących w drodze do szkoły i podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w podróży ważne jest, aby korzystali z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Podczas czasu spędzonego na podwórku nie wchodzili na opuszczone podwórka, nie dali się zwieść nieznajomym i nie przyjmowały od nich żadnych podarunków oraz nie oddalały się od rodziców lub opiekunów bez ich wiedzy”.

    To również okazja ku temu, aby przypomnieć, jak ważne są elementy odblaskowe i kiedy przepisy nakazują je nosić. Pamiętajmy jednak, że odblask jest przydatny nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w mieście. Spacerując po zmroku z pewnością jesteśmy dużo bardziej widoczni mając taki element niż poruszając się bez niego.

    Najlepiej obrazują to materiały wideo z przeprowadzonymi eksperymentami.