Muzeum Piastów Śląskich rozpoczyna cykl miniwykładów historycznych

0
fot. Dariusz Buszkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

Już dzisiaj (29.03) o godz. 17:00, w ramach nowego projektu realizowanego przez Muzeum Piastów śląskich, będzie można zobaczyć pierwszy wykład z cyklu „Piastowski kwadrans z historią”. O miejskich fortyfikacjach opowie kustosz Władysław Czyżyk, kierownik Działu Archeologii Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.


„Piastowski kwadrans z historią” – to seria wykładów online. Wszystkie będą do obejrzenia i wysłuchania na fecebookowym profilu Zamku >>>TUTAJ<<<.

  • „Gorąco zapraszam wszystkich chętnych na cykl pogadanek o historii będących mini wykładami poświęconymi m.in. dziejom Zamku, Ziemi Brzeskiej czy Dynastii Książąt Piastowskich” – informuje dr Dariusz Byczkowski, dyrektor MPŚl. w Brzegu.
  • „Wybraliśmy tematy, które od lat wzbudzają emocje nie tylko wśród miłośników wydarzeń sprzed kilku wieków. Państwa przewodnikami po ciekawostkach i mało znanych faktach będą pracownicy Muzeum oraz zaproszeni goście – naukowcy i pasjonaci historii. Mamy nadzieję, że taka forma przekazu znajdzie u Państwa zainteresowanie. Liczymy, że Państwo również zachęcą do obejrzenia swoich bliskich, sąsiadów, znajomych. Mamy nadzieję, że te filmy pozwolą Państwu w przyszłości tak zaplanować wolne chwile, iż na trasie wycieczek czy wypraw znajdą się obowiązkowe punkty o nazwie – Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu i miasto Brzeg, jako dawna siedziba dworu książęcego” – podsumowuje Dariusz Byczkowski.

Pierwszy wykład pt. „Fortyfikacje miejskie – twierdza Brzeg” odbędzie się już dzisiaj (29.03) o godz. 17:00. Na tę lekcję historii zaprasza kustosz Władysław Czyżyk, kierownik Działu Archeologii Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

fot. Władysław Czyżyk, kierownik Działu Archeologii Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu