Zbadaj się i zyskaj spokój! Przypominamy o bezpłatnych badaniach mammograficznych w Grodkowie i Lewinie Brzeskim

0
fot. LUX Med

Lux Med kontynuuje realizację badań mammograficznych. Już za kilka dni, a dokładniej na początku kwietnia, mobilne pracownie, w których można skorzystać z tego typu badań pojawią się w Grodkowie i Lewinie Brzeskim. Dodajmy, że panie będą mogły wykonać te badania bezpłatnie. Rejestracja na badania trwa!


Przypomnijmy, że Lux Med jest jednym z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. „Planuję Długie Życie”. W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna Lux Med będzie do dyspozycji Pań w Grodkowie – 8. kwietnia 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00 (przy Ośrodku Kultury i Rekreacji, ul. Kasztanowa 16) oraz w Lewinie Brzeskim – 9. kwietnia 2021 w godzinach od 8.00 do 15.00 (przy sklepie POLOmarket, ul. T. Kościuszki 2).

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971. Jak wskazują specjaliści – nie należy zwlekać z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Aby skorzystać z badań w mobilnej pracowni mammograficznej w Grodkowie albo Lewinie Brzeskim należy wcześniej zarejestrować się pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii (jeśli były wykonywane).

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami Lux Med środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. – informuje Anna Niemirska z Lux Med Diagnostyka, w komunikacie przekazanym do naszej redakcji.