Kolejne dni będą chłodne, pochmurne i wietrzne [prognoza synoptyczna 6 – 9 kwietnia]

0
Fot. Gabriela Lewaszow / IMGW

Najbliższe dni w pogodzie upłyną pod znakiem wzrostu zachmurzenia, niskiej temperatury oraz przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i pozostanie z nami aż do czwartku. W tym okresie maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 10°C. Dopiero w piątek zacznie się ocieplać i pojawi się więcej słońca.


We wtorek w całym kraju chłodno, pochmurnie i występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu; w niektórych częściach Polski możliwe burze z opadem krupy śnieżnej. Wysoko w Tatrach spadnie około 10 cm śniegu, a na Pomorzu około 5 cm. Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6°C, ale nocą obniży się do -3°C, a w rejonach podgórskich nawet do -6°C. Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr.

W środę i czwartek ciąg dalszy pochmurnej, wietrznej i zimnej aury z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, pod koniec czwartkowego dnia przechodzącego na zachodzie w opady deszczu. Nocą spadek temperatury powietrza do -3°C, a w ciągu dnia wzrost do 7°C.

Piątek przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0°C. W dzień temperatura osiągnie wartości do kilkunastu stopni.

źródło: IMGW – PIB