Strażacy z Lubszy dołączyli do akcji zbierania nakrętek

0

Przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubszy stanęło czerwone serce. Charakterystyczny pojemnik posłuży do zbiórki plastikowych nakrętek, a ostatecznym celem jest pomoc potrzebującym osobom.


O charytatywnych akcjach słyszymy niemal codziennie i podobnie mają się zbiórki nakrętek. Pomysł nie jest nowy, ale oprócz niesienia pomocy innym daje możliwość zadbania o środowisko. Plastikowe nakrętki są odbierane przez firmy recyclingowe, a uzyskane środki finansowe za tego rodzaju towar zasilają konta osób zmagających się z różnymi chorobami.

  • „Nasza jednostka zdecydowała się dołączyć do tej akcji i zamówiliśmy specjalne serduszko na plastikowe nakrętki. Zakup sfinansowaliśmy z własnego budżetu. Wiemy, że w naszej gminie są osoby potrzebujące, które od dawna prowadzą zbiórkę nakrętek, dlatego chcemy te osoby wspierać” – mówi Grzegorz Czernicki, naczelnik OSP Lubsza oraz radny gminy.
  • „Cieszę się, że z inicjatywy strażaków ta szczytna akcja będzie prowadzona u nas. Pozyskane nakrętki wspomogą potrzebujących mieszkańców lub pozwolą na zakup niezbędnego sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Zachęcam wszystkich mieszkańców gminy, aby wrzucali plastikowe nakrętki do serduszka przy remizie OSP w Lubszy” – podsumowuje wójt Bogusław Gąsiorowski.