Brzeg: Nietrzeźwy 72-letni kierowca potrącił kobietę

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ul. Chocimskiej w Brzegu. Kierowca mercedesa był nietrzeźwy, nie zachował należytej ostrożności i na przejściu dla pieszych potrącił kobietę. 72-latek stracił już prawo jazdy, a jego sprawa została przekazana do prokuratury.

  • „W czwartek (8. Kwietnia), około godz. 15:30 na ul. Chocimskiej w Brzegu doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że 72-letni kierowca mercedesa nie zachował ostrożności i na przejściu dla pieszych potrącił kobietę. W wyniku zderzenia poszkodowana doznała powierzchownych stłuczeń, natomiast badanie na urządzeniu pokazało, że kierowca miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i przekazali sprawę do prokuratury” – mówi nam mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ze stężeniem alkoholu powyżej 0,5 promila jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia do 2 lat.