Wielkie sprzątanie Grodkowa. Do akcji włączą się urzędnicy i bibliotekarze

0

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie oraz Urząd Miejski w Grodkowie zapraszają do udziału w akcji: ”Posprzątajmy wspólnie Grodków”. Liczba miejsc uczestników jest ograniczona, a zapisy potrwają do 30 kwietnia.


  • „22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, a 8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek! Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich do akcji sprzątania Grodkowa. Nasze miasteczko potrzebuje naszego wsparcia i troski, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze najbliższe otoczenie. Dbanie o przyrodę powinno być priorytetem dla każdego pokolenia! Dlatego chcielibyśmy w bezpieczny sposób zmobilizować mieszkańców do podjęcia wyzwania w walce o czystość naszego miasta” – czytamy w komunikacie MiGBP w Grodkowie.

Organizatorzy akcji zapewnią uczestnikom rękawiczki oraz worki na śmieci. Zapisy pod numer tel. 77 415 54 28 potrwają do 30 kwietnia, jednak warto pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

  • „Organizator zapewnia uczestnikom rękawiczki oraz worki na śmieci. Udział dzieci poniżej 10. roku życia tylko z opiekunem. Od uczestników wymaga się założenie maseczki oraz utrzymania bezpiecznego dystansu od innych uczestników. Zbiórka uczestników na placu rynku o godzinie 10:00. Uczestnicy wraz z wyznaczonymi opiekunami grup udadzą się do ustalonych punktów, by pozbierać śmieci. O godzinie 12:00 uczestnicy przechodzą na plac Domu Kultury by uczestniczyć w grach i zabawach oraz przygotowanym poczęstunku” – informują organizatorzy wielkiego sprzątania w Grodkowie.

Dodajmy, że w przypadku przedłużenia obostrzeń sanitarnych akcja odbędzie się w innym terminie.