Uwaga na wróżbitkę. 47-latka straciła drogi pierścionek

0
fot. archiwum

Mieszkanka powiatu brzeskiego straciła biżuterię o wartości 4 000 złotych. O okoliczności w jakich doszło do kradzieży informuje policja.


  • „47-latka dała się namówić na wróżbę. Niestety, kobieta oferująca usługę nie miała uczciwych zamiarów. Odwróciła uwagę poszkodowanej i ukradła jej biżuterię. Osoby proponujące wróżbę nie zawsze mają czyste intencje. Szukają łatwego sposobu na wzbogacenie się, dlatego ostrzegamy przed zbytnią ufnością w takich sytuacjach” – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

    Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17. maja), na terenie galerii handlowej. Oszustka tłumaczyła, że nie ma co jeść i jest głodna. Tym wzbudziła litość 47-latki, która dała jej 10 zł. W zamian kobieta zaoferowała wróżbę.
  • „Wszystko trwało zaledwie chwilę, a całej sytuacji przyglądała się znajoma podejrzewanej. Zaabsorbowana 47-latka nie zauważyła, kiedy „wróżka” ściągnęła jej pierścionki z palców. Gdy zorientowała się, że została okradziona, obie kobiety szybko się oddaliły. Poszkodowana swoje straty oszacowała na 4 000 złotych” – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

    Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i przestrzegają przed korzystaniem z ulicznych wróżbitek. Działania osób oferujących takie usługi bywają przykrywką do kradzieży. Są to osoby doskonale znające metody manipulacji i wzbudzające nasze zaufanie. Mówią co chcemy usłyszeć i wywołują nasze zainteresowanie, a jednocześnie odwracają uwagę od swoich prawdziwych zamiarów. Wówczas kradną cenne przedmioty, najczęściej biżuterię i pieniądze.