Policjanci podsumowali długi weekend: 9 kolizji i 1 wypadek w powiecie brzeskim. Sporo nietrzeźwych rowerzystów

0
fot. kolizja drogowa na DK 39 podczas długiego, czerwcowego weekendu

Tegoroczną majówkę zepsuły Polakom obostrzenia sanitarne oraz nienajlepsza pogoda. Dlatego wiele osób postanowiło wykorzystać do celów urlopowych długi weekend w czerwcu. Wiązało się to ze wzmożonym ruchem na drogach w całym kraju, a to z kolei zawsze zwiększa ryzyko kolizji i wypadków.Tych pierwszych zdarzeń drogowych odnotowano w naszym regionie dziewięć, a do jednego wypadku doszło na obwodnicy Grodkowa. Policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców, z kolei pięciu innym odebrano prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Niestety, nie brakowało także nieodpowiedzialnych rowerzystów. Mundurowi zatrzymali aż sześciu pijanych kierowców jednośladów.

  • „Długi czerwcowy weekend na naszych drogach trwał od środy. W tym czasie mogliśmy zaobserwować wzmożony ruch. Akcję zakończyliśmy wczoraj (6. czerwca – red.) późnym wieczorem. Jak co roku, w tym okresie policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących drogami powiatu brzeskiego. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Kontrolowali także trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

    Oficer prasowy KPP w Brzegu wyliczyła również statystyki zdarzeń, do których doszło podczas długiego weekendu:
  • „W naszym powiecie odnotowaliśmy 9 kolizji i 1 wypadek, do którego doszło w czwartek popołudniu. Z ustaleń policjantów wynika, że na obwodnicy Grodkowa kierowca mercedesa wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym audi, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. W tym przypadku ranna została jedna osoba. Natomiast spośród przebadanych kierowców, 2 okazało się nietrzeźwych. Jeden z nich to 62-letni kierowca skody, który został zatrzymany w piątkowe popołudnie. Wówczas policjanci zostali skierowani na jedną z ulic w mieście. Tam świadek miał ująć nietrzeźwego kierowcę. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Ponadto, w ten weekend policjanci zatrzymali aż 6 rowerzystów, którzy byli nietrzeźwi” – wylicza Patrycja Kaszuba.

    Długi weekend mamy już za sobą, ale Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przypominają, że za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się wakacje, a pierwsze ich dni również wygenerują większy niż zwykle ruch na drogach. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, wystrzegajmy się brawury i szanujmy prawo drogowe.