Napadli na 78-letnią kobietę i żądali pieniędzy. Napastnicy zostali zatrzymani

0
fot. Policja

Dwóm mieszkańcom Brzegu grozi do 12 lat więzienia. Podejrzani wyważyli drzwi do mieszkania 78-letniej kobiety i zażądali od niej pieniędzy. 36-latek i jego 28-letni kolega zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzut usiłowania rozboju.


  • „3. czerwca tuż przed północą, oficer dyżurny z brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o interwencji w jednej z miejscowości w powiecie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego sąsiadka wzywa pomocy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali zgłaszającego, który wskazał im jednego z podejrzewanych mężczyzn. Policjanci zatrzymali 36-latka. W tym czasie drugi patrol sprawdzał miejsca, gdzie mógł się oddalić drugi z podejrzewanych. Zaledwie chwilę później zatrzymali 28-latka” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

    Z ustaleń policjantów wynika, że napastnicy wyważyli drzwi i siłą weszli do domu seniorki. Popychali kobitę, przeszukiwali pomieszczenia i zażądali pieniędzy. Kiedy poszkodowana coraz głośniej wzywała pomocy, napastnicy oddalili się.
  • „Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Starszy, w organizmie miał ponad 2,5 promila, natomiast młodszy blisko 2. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutu usiłowania rozboju. Grozi im teraz do 12 lat więzienia” – podsumowuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.