Zderzenie trzech aut na newralgicznym skrzyżowaniu w Brzegu

0
fot. Paweł / prostozopolskiego.pl

Dzisiaj (9. czerwca), około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Łokietka z ul. Piwowarską doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedna osoba odniosła obrażenia ciała.


  • „W kolizji brały udział trzy auta osobowe. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu jednej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu wycieków z pojazdów. Poszkodowaną kobietę przekazaliśmy dla zespołu ratownictwa medycznego. Ruch drogowy na czas usunięcia skutków kolizji odbywał się wahadłowo” – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Dodajmy, że skrzyżowanie ul. Łokietka z ul. Piwowarską jest dosyć mocno uczęszczane przez kierowców od czasu przebudowy niegdyś osiedlowego ciągu pieszego. Dodatkowo ruch w tym miejscu zwiększył się po wprowadzeniu organizacji jednokierunkowej na ul. Powstańców Śląskich. Skrzyżowanie jest również newralgiczne ze względu na dojazd do pobliskiego centrum handlowego.

AKTUALIZACJA

  • „Z ustaleń policjantów wynika, że 81-letni kierowca suzuki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającego się 27-letniego kierowcy forda. W wyniku tego doszło do zderzenia obu wspomnianych aut wraz z volkswagenem kierowanym przez 72-letnią kierującą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 300 zł oraz sześcioma punktami karnymi” – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.