Koncertowa druga połowa Stali Brzeg. Trzecioligowiec zakończył sezon zwycięstwem [FOTOGALERIA]

0

Choć do przerwy 2-0 prowadziła Polonia Bytom, w drugiej połowie dominowała Stal Brzeg, która zasłużenie zdobyła trzy gole i wygrała ostatni w sezonie mecz 3-2. Tym razem rywalizację w 3. lidze zakończyła na 8. miejscu.

Polonia rozpoczęła znakomicie i już po kilkudziesięciu sekundach mogła prowadzić 1-0, ale świetnie spisał się Aleksander Firek, który wybronił strzał rywala. Kilka minut później swoją okazję mieli też brzeżanie, ale Łukasz Święty nie zdołał pokonać bramkarza bytomian. Później jeszcze główkowali Marcin Niemczyk i Kaper Paszkowski, ale obaj nieskutecznie.

Skuteczność dopisywała natomiast Polonii, która do przerwy mogła prowadzić 3-0. Najpierw jednak nie skorzystała z wyjścia Firka z bramki, ale pozostałe dwie okazje zamieniła na gole. W 28. minucie, po tym, jak Jakub Kowalski zagrał ręką w polu karnym, „jedenastkę” wykorzystał Michał Bedronka. Z kolei pięć minut później strzałem z kilkunastu metrów wynik podwyższył Patryk Stefański.

– „Trener wyznaczył nam cele i omówił założenia, a my je zrealizowaliśmy i zasłużenie prowadziliśmy do przerwy 2-0” – ocenił Krzysztof Hałgas, zawodnik Polonii. – „Jednak w drugiej połowie Stal nas zdominowała. Źle weszliśmy w tę część spotkania, ale muszę też podkreślić, że zaczęli zasilać nas młodzi zawodnicy. Gratuluję brzeżanom, bo przegrywać 0-2 i wyciągnąć wynik na 3-2 to sztuka. Nam pozostaje niedosyt”.

W drugiej połowie kibice mogli odnieść wrażenie, że oglądają zupełnie inny mecz. Żółto-niebiescy męczyli opadających z sił rywali tak długo, aż udało im się zdobyć gola. W 63. minucie mieli ku temu rewelacyjną okazję, ale Marcin Niemczyk trafił z rzutu karnego w poprzeczkę. Popełnił błąd, który naprawił 2 minuty później wykorzystując potknięcie rywali. Przejął rozgrywaną przez nich piłkę i doprowadził do wyniku 2-1.

Brzeżanie poszli za ciosem i 120 sekund później było już 2-2. Tym razem do bramki trafił Dominik Bronisławski, któremu dograł debiutujący w 3. lidze 16-letni Michał Kaczmar. Warto tutaj wspomnieć, że oprócz Kaczmara zadebiutował także 17-letni Konrad Dobrowolski.

W ogóle mecz przeciwko Polonii należał do brzeskiej młodzieży. W pierwszym składzie wystąpiło bowiem pięciu młodzieżowców: Jan Leończyk (2001), Jakub Kowalski (2001), Maksymilian Podgórski (2002), Aleksander Firek (2003) i Kacper Paszkowski (2003). Kolejnych pięciu rozpoczęło mecz wchodząc z ławki, a byli to: Michał Szymczyk (2002), Mikołaj Kudra (2002), Michał Kaczmar (2004), Konrad Dobrowolski (2004) i Maciej Suski (2006).

Właśnie ci młodzi piłkarze w znaczący sposób wpłynęli na wynik meczu. Grali szybko i dynamicznie, prezentowali się odważnie i bez kompleksów. Swoją dobrą dyspozycję udokumentowali nie tylko asystą Kaczmara, ale także golem Kowalskiego. Dominik Bronisławski podał piłkę do tego 20-latniego obrońcy, który bez zastanowienia oddał strzał i w 78. minucie zapewnił Stali zwycięstwo.

– „W pierwszej połowie nie mieliśmy argumentów i graliśmy pod dyktando gości. Brakowało nam odwagi i konkretów, byliśmy uwstecznieni w stosunku do rywali, a po przejęciach nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce” – mówił Arkadiusz Bator, trener Stali. – „W przerwie powiedzieliśmy sobie, że w drugiej połowie musimy być bardziej zdecydowani. No i zagraliśmy koncertowo, to były kapitalne zawody! Zdominowaliśmy rywali, a nasze dobre przygotowanie fizyczne zaprocentowało. Z perspektywy drugiej połowy wygraliśmy zasłużenie”.

Stal Brzeg zakończyła sezon na 8. miejscu, czyli w górnej połowie tabeli liczącej 19 zespołów. Żółto-niebiescy wygrali 13 meczów, 10 zremisowali i 13 przegrali. Zdobyli w nich 61 bramek, a stracili 54. Rywalizację zakończyli z 49 punktami na koncie. Start kolejnego sezonu 3. ligi zaplanowano na 7 sierpnia.

Stal Brzeg – Polonia Bytom 3-2 (0-2)

Bramki: 28. Michał Bedronka (0-1, karny), 33. Patryk Stefański (0-2), 65. Marcin Niemczyk (1-2), 67. Dominik Bronisławski (2-2), 78. Jakub Kowalski (3-2).

Stal: Firek – Kowalski (88. Dobrowolski), Paszkowski, Banach, Leończyk, Jaros (58. Kudra), Danielik, Niemczyk, Święty (72. Szymczyk), Podgórski (58. Kaczmar), Bronisławski (88. Suski). Trener: Arkadiusz Bator.

Żółte kartki: Święty, Bronisławski.

Sędziował: Mateusz Maj (Trzebnica).