Grodkowska biblioteka zaprasza na cykl „Wakacje w Bibliotece”. Program na lipiec

0

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie opublikowała program akcji „Wakacje w Bibliotece 2021”. W programie zawarto wiele atrakcji – w tym m.in. zajęć artystycznych, kreatywnych, warsztatów, itd. Zapisy ruszyły i przyjmowane są pod nr tel. 77 415 54 28. Poniżej program na lipiec.

„Wakacyjna przygoda z teatrzykiem”

To wakacyjna propozycja grodkowskiej biblioteki, która realizowana będzie w lipcowe soboty (03.07, 10.07, 17.07) o godz. 9:00. „Wakacyjna przygoda z teatrzykiem” to zajęcia kreatywne w Oddziale dla dzieci i młodzieży, w programie których zawarto m.in.: opracowanie scenariusza, przygotowanie papierowych lalek, przygotowanie zaproszeń dla gości i finał – przedstawienie. To propozycja dla dzieci od 7 do 11 lat.

„Bezpieczne wakacje”

To profilaktyczno-edukacyjne spotkania z przedstawicielami służb. Pierwsze – w poniedziałek (05.07) to spotkanie z policjantem. Tydzień później, tj. 12. Lipca odbędzie się z kolei spotkanie z ratownikiem medycznym. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 10:00 i zrealizowane będą w Dziale Edukacji Regionalnej (II piętro). Na spotkaniach obowiązuje limit miejsc – 15 osób.

„Turystyczny Grodków”

Pod tą nazwą kryją się dwa dni zajęć związanych z zabytkami Grodkowa oraz zajęcia plastyczne polegające na stworzenie albumu na zdjęcia wykonane podczas zwiedzania. Ważne – uczestnicy muszą posiadać swój aparat fotograficzny albo telefon z aparatem. Akcja „Turystyczny Grodków” zrealizowana zostanie we wtorek i środę (13-14.07) o godz. 10:00 w Dziale Edukacji Regionalnej. Limit miejsc – 10 osób. Te zajęcia dedykowane są dzieciom od 9. roku życia.

„Zielony Grodków”

„Zielony Grodków” to dwa dni zajęć wypełnionych wiedzą o przyrodzie w Grodkowie oraz zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci stworzą własny las w słoiku. Co ważne, uczestnicy muszą przynieść swój słoik lub inne szklane naczynie, w którym stworzą swój las. W przypadku upałów należy także pamiętać o obowiązkowym nakryciu głowy i butelce z wodą do picia. Zajęcia „Zielony Grodków” odbędą się we wtorek i środę (20-21.07) o godz. 10:00 w Dziale Edukacji Regionalnej. Skierowane są do dzieci od 9. roku życia (limit miejsc: 10).

„Zagadkowy Grodków”

To kolejne niezwykle ciekawe zajęcia dla dzieci (od 9. roku życia), które odbędą się w Dziale Edukacji Regionalnej. W trakcie dwóch dni uczestnicy będą zmagać się z zagadkami o Grodkowie, a także będą mogli pokolorować gigantyczne kolorowanki. Zajęcia te odbędą się we wtorek i środę (27-28.07) o godz. 10:00 i realizowane będą również w Dziale Edukacji Regionalnej. Obowiązuje limit miejsc – 10 osób.

Przypomnijmy, że zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 77 415 54 28. Szczegóły i program na sierpień znaleźć można na stronie grodkowskiej biblioteki – www.biblioteka-grodkow.pl.