Wyzwania, zawody i rekreacyjne pływanie po Odrze

0

Tego lata miłośników kajakarstwa czeka na brzeskiej marinie sporo atrakcji. MOSiR w Brzegu przygotował nie tylko wydarzenia polegające na sportowej rywalizacji, ale także o charakterze czysto rekreacyjnym.


Kajakowe Wyzwanie
Już teraz każdy chętny może próbować swoich sił na trasie ustawionej na wysokości przystani. Kajakowe Wyzwanie to rodzaj rywalizacji, która trwa przez 40 dni. Wystarczy wybrać sobie dogodny termin i godzinę, przyjść na marinę samemu albo z partnerem, bezpłatnie wypożyczyć kajak i wziąć udział w zabawie. Pracownik MOSiR-u zapisze czas przepłynięcia trasy, a najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają upominki. Wyzwanie trwa od 17 lipca do 27 sierpnia, a próbować swoich sił można codziennie (także wielokrotnie) w godzinach 11.00-19.00.

Ósemka i slalom
Miłośnicy rywalizacji mogą też wziąć udział w zawodach, której wracają po rocznej przerwie. Już w sobotę 31 lipca MOSiR zaprasza na Letnią Kajakową Ósemkę, czyli wyścig po trasie w kształcie „ósemki”. Z kolei na zakończenie wakacji, 28 sierpnia, planowany jest Kajakowy Slalom. Obowiązują zapisy: zawsze do czwartku poprzedzającego sobotnie zawody, e-mailem na adres: mosir.sport@brzeg.pl
Więcej informacji na stronach MOSiR-u: mosir.brzeg.pl i pod numerem telefonu 513 791 044.

Jak nie sport, to rekreacja
Oczywiście kajaki można wypożyczać również w celach czysto rekreacyjnych. Pierwsza godzina wypożyczenia jest bezpłatna, każda kolejna rozpoczęta kosztuje tylko 10 zł (kaucja zwrotna wynosi 50 zł). Wypożyczalnia kajaków jest czynna codziennie w godz. 11.00-19.00, przy czym pamiętajmy, że 19.00 to godzina powrotu na przystań! Na chętnych czekają w pełni wyposażone kajaki – z wiosłami i kapokami.