W Skarbimierzu-Osiedle znaleziono niewybuch. Ewakuowani pracownicy dwóch zakładów [AKTUALIZACJA]

0

Dzisiaj (20.07), około godz. 12:20 do służb wpłynęło zgłoszenie o niewybuchu, który ujawniła ekipa pracowników podczas wykonywania prac budowlanych na terenie Skarbimierza-Osiedla. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez strażaków i policjantów. Jak udało nam się ustalić, patrol saperski w ciągu kilkunastu minut rozpocznie swoje działania.


  • „Ze zgłoszenia wynikało, że w trakcie prac budowlanych natrafiono na niewybuch. Na miejscu prowadzone są czynności zabezpieczające, oczekujemy na saperów” – mówi nam mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.
  • „Do akcji zadysponowaliśmy dwa zastępy JRG z Brzegu oraz po jednym OSP z Łukowic Brzeskich i Przylesia. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, wydzieliliśmy strefę w promieniu 150 metrów i ewakuowaliśmy 29 pracowników z dwóch zakładów znajdujących się w pobliżu miejsca ujawnienia niewybuchu” – informuje mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
  • Potwierdzam otrzymane zgłoszenie. Na miejsce udaje się patrol saperski, który w ciągu kilkunastu minut przybędzie do Skarbimierza-Osiedle i rozpocznie swoje działania. Wówczas będzie można powiedzieć coś więcej o rozmiarze niewybuchu i samego zagrożenia” – podsumowuje por. Paweł Romek, oficer prasowy dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

Dodajmy, że obecny teren przemysłowy w Skarbimierzu-Osiedle pełnił niegdyś funkcję lotniska i bazy lotniczej, najpierw niemieckiej, następnie radzieckiej. W 1993 roku grunt ten przejął Skarb Państwa, a następnie przekazał gminie Skarbimierz, będącej wówczas gminą wiejską Brzeg.

AKTUALIZACJA
Działania służb w Skarbimierzu-Osiedle zostały zakończone. jak informuje oficer prasowy dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów – zagrożenie było niewielkie.

– „Patrol saperski zakończył swoje działania. Znaleziony przedmiot okazał się być łuską artyleryjską, a więc zagrożenie było niewielkie. Oczywiście saperzy sprawdzili również teren w obrębie miejsca ujawnienia łuski” – mówi nam por. Paweł Romek, oficer prasowy dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów.