Muzeum Piastów Śląskich: Już niebawem koncert uczestników Międzynarodowego Kursu Muzycznego

0
fot. zamek.brzeg.pl

To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się w brzeskim Zamku już we wtorek 10. sierpnia o godzinie 18:00. Wystąpią uczestnicy 31. edycji Międzynarodowego Kursu Muzycznego, który będzie realizowany w Opolu w dn. 1-12.08.2021.


31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny i zarazem 14. Śląskie Lato Muzyczne to olbrzymie wydarzenia kulturalne, które realizowane są w Stolicy Polskiej Piosenki. W dn. 1-12.08.2021 do Opola zjadą się uczniowie i studenci klas skrzypiec, fortepianu, altówki, wiolonczeli, kontrabasu, zespoły kameralne z całego świata. Wspólnie będą uczyć się, dyskutować, integrować, a także przygotowywać wydarzenia muzyczne, które w ramach festiwalu i kursu będą organizowane.

​Dodajmy, że Międzynarodowe Kursy Muzyczne są wspólnym dziełem: Jerzego Hellera, animatora wielu muzycznych przedsięwzięć na Opolszczyźnie, długoletniego dyrektora opolskiej szkoły muzycznej oraz Tomasza Tomaszewskiego, opolanina, koncertmistrza Niemieckiej Opery w Berlinie, profesora berlińskiego Uniwersytetu Sztuki – od samego początku dyrektora artystycznego Kursów. Do współpracy zapraszani są wybitni pedagodzy z Polski i innych krajów. Podczas trwania Kursu organizowanych jest również kilkanaście koncertów, w których biorą udział wyróżniający się uczestnicy. Odbywają się one w Opolu, Głuchołazach, Mosznej, Brzegu i Kamieniu Śląskim.

Jedno z koncertów odbędzie się w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu i odbędzie się – jak wspomniano we wstępie już 10. sierpnia o godz. 18:00. Dodajmy, że wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.

31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny i 14. Śląskie Lato Muzyczne organizowane są przez Towarzystwo  Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. J. Hellera we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. F. Chopina w Opolu oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.