Niesiemy plon! Dożynki w gminie Olszanka [fotorelacja]

0

Tegoroczne dożynki w gminie Olszanka odbyły się w Czeskiej Wsi. Dla lokalnej społeczności, to doskonała okazja do obrzędów dziękczynnych za ukończenie żniw i prac polowych. Nie zabrakło również wspólnej zabawy i chwili beztroski.


Uroczystości w Czeskiej Wsi rozpoczęły się o godzinie 14:00 od Mszy Świętej w miejscowym kościele parafialnym. Przemarsz korowodu na miejsce wydarzenia zaplanowano na godz. 15:00, aby kwadrans później oficjalnie rozpocząć biesiadowanie.

  • „Dożynki są okazją do podziękowania rolnikom za trud ich ciężkiej pracy, wielką determinację i plony. Jest to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla mieszkańców gminy, którzy po okresie pandemii chcą uczestniczyć w różnego rodzaju przedsięwzięciach, ale przede wszystkim jest to właśnie szansa na złożenie podziękowań i pokazania swojej solidarności” – mówi Aneta Rabczewska, wójt Olszanki.

    W Czeskiej Wsi nie zabrakło występów artystycznych, Kapeli Podwórkowej „Lewiniacy”, recitalu Aleksandry Szyszki i zabawy pod gołym niebem z zespołem „Pan i Pani”.