Trzy wypadki śmiertelne w ciągu czterech dni. Policja apeluje o ostrożność!

0
fot. prostozopolskiego.,pl

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu brzeskiego doszło do kilku tragicznych zdarzeń, w których życie straciły trzy osoby. Tak czarnej serii wypadków w regionie nie było od dawna. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


We wtorek (5.10), kilka minut po godz. 20:00 na drodze między Mąkoszycami a Nowym Światem, 30-latek kierujący volkswagenem śmiertelnie potrącił 53-letniego pieszego. W czwartek (7.10), około godz. 19:00 w Kolnicy, 26-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych 71-letnią kobietę. Niestety, poszkodowanej również nie udało się uratować. Dzień później (8.10), na obwodnicy Grodkowa życie stracił 70-letni kierowca renault, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z ciężarową scanią.

  • „Apelujemy o szczególną uwagę na drodze. Bez względu na to, czy jesteśmy kierowcami samochodów, motocyklistami, rowerzystami czy pieszymi, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, uważnie obserwujmy, co dzieje się na drodze. Wykorzystujmy umiejętność przewidywania zdarzeń i wzajemnie szanujmy swoje prawa. Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno” – mówi asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.
  • „Jesień to czas, kiedy zmrok zapada coraz szybciej, a widoczność jest ograniczona. Spadające liście, opady deszczu i poranne przymrozki mogą znacznie wpływać na bezpieczeństwo podróżujących. Dlatego należy podkreślić, że dopuszczalna prędkość na drodze nie jest gwarancją bezpiecznej jazdy. Warto pamiętać, by prędkość z jaką się poruszamy dostosować przede wszystkim do warunków atmosferycznych. Do pieszych natomiast apelujemy o korzystanie z elementów odblaskowych. Powinniśmy je nosić w miejscach widocznych dla kierowcy. Dzięki nim kierowca ma szansę dostrzec nas z większej odległości, a co za tym idzie, ma czas na właściwą reakcję” – podsumowuje policjantka.