18-latek pomógł zaginionemu mężczyźnie. Kacprowi osobiście podziękował komendant brzeskiej policji

0
fot. KPP w Brzegu

Kilka dni temu, o godzinie 21:30 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o zaginięciu 68-latka. Z przekazanych informacji wynikało, że ostatni raz mężczyzna był widziany w swoim domu około godziny 14:00. 68-latek mieszka sam i ma problemy z pamięcią. Na szczęście senior spotkał na swojej drodze młodego brzeżanina.


  • „W działania natychmiast zostali zaangażowani wszyscy policjanci będący w służbie. Sprawdzili szpitale, dworce autobusowe, okolice miejsca zamieszkania zaginionego. Ogłoszono również alarm dla całej jednostki. W tym czasie do komendy przyjechał młody chłopak, który odnalazł zaginionego. Jak oświadczył, zagubiony 68-latek błąkał się po ulicach Brzegu i nie wiedział gdzie jest. Kiedy zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić mężczyznę, ten podszedł do niego i oświadczył, że nie wie jak trafić do domu. Młody kierowca nie pozostał obojętny i postanowił pomóc” – informuje asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Komendant Powiatowy Policji w Brzegu docenił postawę 18-latka i postanowił osobiście mu podziękować za okazaną pomoc potrzebującemu. Mł. insp. Zbigniew Stanowski wyraził również uznanie dla Kacpra za właściwą ocenę sytuacji.