Młode zawodniczki „Ziemi Brzeskiej” zaliczyły świetny debiut na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym

0
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Wielkopolski Związek Kolarski)

Zawodniczki klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska” zakończyły 2021 rok świetnym występem podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich na torze w Puszkowie. Na uwagę zasługuje fakt, że były to ich debiutanckie zawody na profesjonalnym welodromie. Mowa o dziewczętach ze szkółek kolarskich w Skarbimierzu i Lipkach, które trenują pod okiem Franciszka Moszumańskiego.

W wyścigu scratch, w kategorii dziewcząt klas IV, Wiktoria Madejska zajęła 4. miejsce, a Zuzanna Wojdyła dojechała na 9. pozycji. Identycznie miejsca zajęły obie zawodniczki w wyścigu eliminacyjnym (4. i 9.), a dodatkowo na 10. pozycji uplasowała się Hanna Wojdyła.

• „To były zawody rangi Mistrzostw Polski w Kolarstwie Torowym i biorąc pod uwagę, że nasze dziewczęta w ogóle po raz pierwszy znalazły się na welodromie, to trzeba przyznać, że poradziły sobie bardzo dobrze. Była szansa na jeszcze lepsze wyniki, ale zabrakło trochę szczęścia” – mówi Franciszek Moszumański, trener klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska”.

Dodajmy, że oprócz barw klubowych, Wiktoria Madejska reprezentuje także Szkółkę Kolarską Lipki, a Zuzanna Wojdyła i Hanna Wojdyła Szkółkę Kolarską Skarbimierz.