Helena Szetelnicka na podium XXIX Przełajowego Wyścigu Kolarskiego w Gościęcinie

0

Bryksy Cross w Gościęcinie, to kolarski przełaj z blisko 30-letnią tradycją. Zawsze odbywa się pod koniec listopada, a więc warunki pogodowe wpisują się w prawdziwie crossowy wyścig. W tegorocznej edycji zawodów wystartowała najmłodsza zawodniczka klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska”. Helena Szetelnicka w swojej kategorii wiekowej zajęła 3. miejsce i wywalczyła podium.

• „Prestiżowy wyścig przełajowy w Gościęcinie odbył się w sobotę (26.11). Warunki były trudne, padał przelotny deszcz, a więc stroma trasa była dodatkowo błotnista. Dla Heleny był to dopiero trzeci wyścig przełajowy, a więc początkowo miała wątpliwości, czy w ogóle poradzi sobie w takich warunkach. Ostatecznie w swojej kategorii wiekowej dojechała do mety na 3. pozycji i wywalczyła medal” – mówi Anna Szetelnicka, mama młodej zawodniczki.

Dodajmy, że XXIX Bryksy Cross był wpisany do kalendarza sportowego UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej). W tegorocznej edycji przełajowego wyścigu wzięło udział ponad 500 zawodników (z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Belgii czy Dani) w różnych kategoriach.