Ruszył nabór wniosków o wyprawkę szkolną

0
fot. funkydiva.pl / zdjęcie poglądowe
Reklama
Reklama
Reklama

Od początku lipca rodzice mogą składać wnioski o wyprawkę szkolną z programu „Dobry Start”. Dokumenty o tak zwane 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, a świadczenie będzie wypłacane tylko na rachunek płatniczy.


Rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry Start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka.

  • „W ramach programu „Dobry Start” rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 złotych na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września” – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Wniosek o wyprawkę szkolną ZUS przyjmuje tylko drogą elektroniczną – za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Na PUE ZUS jest specjalny kreator wniosków o świadczenie 300 plus. Prowadzi on użytkownika przez cały proces krok po kroku. Ważne, by oprócz wielu danych we wniosku, podać poprawny numer rachunku bankowego, na który ma wpłynąć świadczenie. Ponadto należy wskazać adres mailowy oraz numer telefonu – czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.

Zawiadomienia dotyczące wyprawki szkolnej ZUS również będzie przekazywał w formie elektronicznej. Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama