Kierowca autobusu potrącił pieszą i odjechał z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy

0
fot. KPP w Brzegu
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek (1. września), na drodze powiatowej między Jankowicami Wielkimi a Wierzbnikiem doszło do wypadku z udziałem autobusu i kobiety poruszającej się pieszo. Kierujący pojazdem potrącił 76-letnią mieszkankę gminy Grodków i odjechał z miejsca zdarzenia. Szczegółowe okoliczności wyjaśniają policjanci z Grodkowa.


  • „Około godziny 14:30 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Jak wynika z relacji świadków i wstępnych ustaleń policjantów, 58-letni kierowca autobusu potrącił prawidłowo idącą poboczem 76-letnią mieszkankę gminy Grodków. Kierowca nie udzielił jej pomocy przedmedycznej i oddalił się z miejsca zdarzenia. Chwilę później sprawca został zatrzymany na terenie Grodkowa. Znajdował się już poza pojazdem. W wydychanym powietrzu miał blisko 1 promil alkoholu” – informuje mł. asp. Grzegorz Skorupski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Poszkodowana z obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca autobusu miał tłumaczyć się, że nie widział momentu potrącenia, a alkohol spożywał rzekomo po zakończonej pracy.

Takie wyjaśnienia trudno będzie przyjąć za wiarygodne, dlatego 58-latek najprawdopodobniej odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama