Kolarski weekend za nami. Świetny start zawodniczek Ziemi Brzeskiej

0
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę i niedzielę (16 – 17 września), odbyły się kolejne wyścigi kolarskie. Międzynarodowe Kryterium Uliczne w Kobielicach Międzynarodowe Kryterium Uliczne, natomiast w Wieluniu rozegrano 53. Ogólnopolskie Kryterium, które znajduje się w kalendarzu PZKol. W obu wyścigach wystartowały młode zawodniczki klubu Ziemia Brzeska.


W sobotę, na trasie wyścigu w Kobielicach zawodnicy zdobywali punkty na każdym okrążeniu. W tej formule Wiktoria Madejska wywalczyła 2. miejsce. Hanna Wojdyła dojechała na 8. pozycji, a Zuzanna Wojdyła była 9.

  • „Trasa wyścigu była falista, ale dziewczyny bardzo dobrze sobie poradziły. Zabrakło nam trochę przygotowania technicznego i fizycznego, ale do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Tydzień temu Wiktoria miała wypadek, więc możliwe, że gdzieś te wspomnienia jeszcze wracają, a wiadomo, że mentalnie to nie pomaga. Niemniej Wiktoria wywalczyła podium, a Hania i Zuzia również zrobiły dobre wyniki” – mówi Franciszek Moszumański, trener klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

W niedzielę, w 53. Ogólnopolskim Kryterium w Wieluniu nasza kadra wystartowała w nieco większym gronie. W kategorii żakiń pojechała Wiktoria Madejska oraz siostry Wojdyła, a najmłodszej kategorii wiekowej (9 – 10 lat) wystartowała Helena Szetelnicka.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Wśród żakiń najszybsza była Wiktoria Madejska! Zuzanna Wojdyła zajęła 6. miejsce, a Hanna Wojdyła dojechała na 7. pozycji. Zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej odniosła Helena Szetelnicka.

  • „Wyścig w Wieluniu miał bardzo silną obsadę kolarzy z Polski, a także z zagranicy. Kryterium było bardzo szybkie, dynamiczne. Ze względów organizacyjnych żakinie startowały razem z żakami, a Wiktoria na finiszu pokonała nawet chłopców” – zauważa trener Franciszek Moszumański.
Reklama
Reklama