Rewelacyjna jazda młodych zawodniczek Ziemi Brzeskiej! Wiktoria znów dominuje na torze w Pruszkowie

0
Reklama

Podopieczne trenera Franciszka Moszumańskiego zdążyły już nas przyzwyczaić świetną jazdą w wyścigach szosowych, przełajowych, MTB, a także na torze. W bieżącym sezonie trudno byłoby zliczyć ilość wywalczonych medali, pucharów i miejsc na podium, a najlepszym tego dowodem są ostatnie starty młodych zawodniczek klubu Ziemia Brzeska. Najpierw z dobrymi wynikami zaliczyły dwa turnieje przełajowe, a tydzień później ścigały się na popularnym welodromie w Pruszkowie.


28. października odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w Kolarskie Przełajowym w Turawie. W kategorii żakini wystartowały Zuzanna Wojdyła i Hanna Wojdyła, które kolejno zajęły 2. i 4. miejsce. W nieco starszej grupie wiekowej, jako młodziczka, pojechała Wiktoria Madejska (11. miejsce). Dzień później podopieczne trenera Franciszka Moszumańskiego wystartowały w Kluczborku, w III Międzynarodowym Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym (Puchar Polski). Nasze żakinie – Zuzia i Hania Wojdyła – zajęły 4. i 6. miejsce, natomiast młodziczki – Wiktoria Madejska i Zosia Wojdyła – wywalczyły 11. i 22. pozycje.

  • „Przełajowe zawody potraktowaliśmy bardziej jako trening fizyczny przed wyścigami na torze w Pruszkowie. Oczywiście mamy także braki sprzętowe, jeśli chodzi o przełaje, np. Wiktoria Madejska nie jechała na rowerze przełajowym, tylko MTB. Mimo tych okoliczności świetnie spisały się siostry, czyli Zuzia i Hania Wojdyła. Również pozycja Wiktorii Madejskiej była bardzo dobra, bo to był dla niej debiutancki wyścig przełajowy w starszej kategorii wiekowej” – komentuje trener Franciszek Moszumański.

Prawdziwy popis Wiktorii mogliśmy dopiero zobaczyć w miniony weekend. 4 i 5 listopada na kolarskim torze w Pruszkowie ścigały się najlepsze młode zawodniczki w Polsce, a wśród nich mistrzynie i medalistki Mistrzostw Polski, czy medalistki Tour de Pologne Junior. W takim gronie nie mogło zabraknąć Ziemi Brzeskiej.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

W wyścigu indywidualnym na 250m ze startu lotnego zwyciężyła Wiktoria Madejska! Na 8. pozycji uplasowała się Zuzanna Wojdyła, 12. miejsce zajęła Hanna Wojdyła, a 22. lokatę wywalczyła Zofia Wojdyła.

Złoty medal w wyścigu scratch również zgarnęła Wiktoria Madejska, natomiast Zuzia Wojdyła w tej konkurencji była 11., a Hania Wojdyła zajęła 12. miejsce.

Wiktoria Madejska dosłownie zdominowała kolarski tor w Pruszkowie, bo zwyciężyła również wyścig eliminacyjny oraz wyścig punktowy. Po kolejnych zwycięstwach sędziowie zdecydowali się sprawdzić przełożenia w rowerze Wiktorii, ale te były właściwe, co tylko potwierdziło niezwykłą formę młodej zawodniczki z Zielęcic.

  • „Każde zawody na krytym torze w Pruszkowie są wyścigami prestiżowymi. Przyjeżdżają tutaj najlepsze zawodniczki z całej Polski, bo każdy chce zdobywać doświadczenie na welodromie i ma okazję zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wiktoria wygrała wszystkie konkurencje, w pewnym momencie sędziowie sprawdzili przełożenia w jej rowerze, bo chyba nie dowierzali z jaką łatwością i lekkością odjeżdżała rywalkom. No ale wszystko było w porządku, a więc swoją szybkość zawdzięcza dobremu przygotowaniu” – podsumowuje trener klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska”.
Reklama