Trwają zapisy do 3. edycji Nocnego Mikołajkowego Biegu w Nysie

0
fot. materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama

Nysa pokochała zimowe bieganie, a wszystko za sprawą ubiegłorocznych edycji sportowej imprezy. Mowa o Nocnym Mikołajkowym Biegu. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się już za niespełna miesiąc, bo 16 grudnia. Organizatorzy przypominają o trwających zapisach.


  • „Ponownie uczestnicy zawodów wystartują i zakończą 5,2 kilometrową trasę w nyskim Rynku. W tym roku data III Nocnego Mikołajkowego Biegu Nyskiego pokryje się z inauguracją Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wielka Parada Mikołajów ruszy o godzinie 16:30, a 2,5 godziny później biegacze w czapkach Św. Mikołaja opanują nyskie ulice. Zapowiada się dzień pełen atrakcji i pozytywnych emocji. Zapisy internetowe do III Nocnego Mikołajkowego Biegu Nyskiego trwają do 8 grudnia” – czytamy w komunikacie organizatorów.

Limit uczestników wynosi 450, ale istnieje możliwość jego zwiększenia. Zawodnicy mogą spodziewać się bogatego pakietu startowego oraz nagród, które rozlosowane zostaną wśród wszystkich osób, które ukończą bieg.

  • „Ilość biegaczy w poprzednim roku, którzy zameldowali się na mecie, to 504 osoby. Ten wynik plasuje nasz bieg na 4 miejscu w Polsce wśród biegów mikołajkowych. Być może po tegorocznej edycji uda się wejść na podium” – komentuje Jacek Makowski.

    Zapisy do biegu, regulamin zawodów oraz szczegółowe informacje na temat sportowej imprezy znajdują się na stronie internetowej https://biegnyski.pl/gne7b6.
Reklama