Listopad na Słowiańskiej pełen wrażeń i wydarzeń

0
fot. Szkoła
Reklama
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Kończący się właśnie listopad na Słowiańskiej był bardzo intensywny. Nie jesteśmy w stanie omówić wszystkich wydarzeń, przedstawimy te, naszym zdaniem, najważniejsze i najciekawsze.


Odbyła się kolejna edycja Zamkowego Turnieju Poetyckiego im. Janusza Wójcika. Świętowaliśmy Dzień Patronki Szkoły, z tej okazji odbył się konkurs „Życie i pasja Marii Skłodowskiej – Curie”. Tradycyjnie też uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci przez społeczność szkolną. Z tej okazji otrzymali oni z rąk pani dyrektor Wioletty Frankiewicz pamiątkowe certyfikaty potwierdzające przyjęcie ich w poczet uczniów ZSZ nr 1.

105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy odśpiewaniem hymnu Polski, konkursem wiedzy o Polsce niepodległej, a także udziałem w Biegu Niepodległości.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

22 listopada odbył się konkurs czytelniczo – fotograficzny „ Nowa twarz książki – Sleeveface” organizowany przez bibliotekę szkolną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, aby podkreślić, jak ważne są prawa każdego dziecka i jak może wpływać na świat wokół siebie. W Światowym Dniu Życzliwości prosiliśmy, by zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co to znaczy „być życzliwym”. Z kolei w Międzynarodowy Dzień Tolerancji podkreślaliśmy, że tolerancja to nasza siła, a różnorodność to bogactwo.

28 listopada odbyło się wręczenie dyplomów stypendialnych Prezesa Rady Ministrów. Stypendium otrzymał Dariusz Kownacki, uczeń klasy 3J,który uzyskał najwyższą średnią w szkole (5,52) za ubiegły rok oraz kapitan zespołu, który dwukrotnie zdobył pracownie komputerowe dla szkoły w konkursie informatycznym.

Z informacji branżowych – czyli co słychać u naszych zawodowców

Od 14 listopada ośmiu uczniów z technikum elektrycznego realizowało wizytą studyjną w firmie HBS w Schleiz w Niemczech. W firmie uczniowie mieli zajęcia teoretyczne i praktyczne związane z zagadnieniami elektryki. Poznawali możliwości pracy w i kształcenia za granicą.

Ruszamy z nowym projektem e Twinning

„Ab in den Beruf” (Hop w zawód) to nasz nowy projekt eTwinning- tym głównym językiem jest niemiecki. Do projektu zgłosiło się 10 uczniów, a opiekunem jest Magdalena Bonar. Projekt realizujemy w ramach zajęć z języka niemieckiego oraz kompetencji zawodowych. Naszymi partnerami w projekcie w tym roku są szkoły z Grecji i z Chorwacji, a cały projekt realizujemy online na platformie eTwinning, która jest częścią Europejskiej Platformy Edukacyjnej (European School Education Platform).

Od nowego roku szkolnego 2024/2025 powstanie klasa mundurowa policyjna w zawodzie informatyk – podpisano w tej sprawie list intencyjny. Wcześniej odbyła się lekcja wychowanie fizyczne z policjantem, gdzie klasa I J/L spróbowała swoich sił na torze przeszkód, który pokonuje kandydat do służby.

Aktualnie trwa trzydniowy kurs dla uczniów: kelner, barman, kelner od win prowadzony przez Pana Grzegorza Górnika – Akademia Kelnerska.

Nasi kucharze przygotowali pyszności z buraka, uczyli chętnych nakrywania do stołu oraz sposobów przyrządzania kawy i herbaty

Na Słowiance zdobywamy wiedzę nie tylko w szkole

17 listopada klasa 1 F -technik organizacji turystyki, realizując zagadnienia z podstaw turystyki, podziwiała walory naturalne i antropogeniczne stolicy województwa opolskiego. W programie uwzględniono: Muzeum Polskiej Piosenki, opolski Amfiteatr Tysiąclecia, w którym od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej (KFPP), opolską Wenecję nad pięknym Kanałem Młynówka, a na koniec pobyt na sztucznym lodowisku Toropol.

Uczniowie klas technik informatyk, technik programista i technik robotyk odwiedzili firmę KBA Automatic, która opracowuje i wdraża rozwiązania dla zaawansowanych układów w zakresie automatyki, programowania offline, wirtualnego uruchomienia zautomatyzowanych systemów, projektowania instalacji elektrycznych,.

Firma Tauron Dystrybucja S A. objęła patronatem kolejną klasę technikum elektrycznego.

Kolejny raz, w ramach współpracy i klasy patronackiej, doposażyła szkołę w sprzęt do pracowni elektrycznej i montażu na kwotę około 20.000 .

Promujemy krwiodawstwo i jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów.

8 listopada 2023r. nasi uczniowie: Julita Judziak, Róża Wasilewska, Dariusz Marszałek, Krystian Biskup, Miłosz Pańkowski, Konrad Martowłos, Mateusz Lis, Oliwier Chyrzyński już kolejny raz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddziału Terenowego w Brzegu oddali w sumie 3600 ml krwi.
21 listopada w szkole odbyła się prelekcja na temat honorowego oddawania krwi poprowadzona przez pana Krzysztofa Jachniewicza – Przewodniczącego Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa w Brzegu. Celem wykładu było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób chorych, dla których krew jest bezcennym lekiem.
Natomiast 24 listopada w Wielkiej Sali Stropowej Ratusza Miejskiego odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w trakcie której zostali odznaczeni zasłużeni dawcy krwi. Wśród wyróżnionych Honorowych Dawców Krwi znalazł się również nasz uczeń Patryk Szular. Naszą szkołę reprezentował także krwiodawca Dariusz Marszałek. Nagrodę otrzymała też opiekunka szkolnego koła HDK Halina Chabasińska – Borissow za wieloletnie propagowanie idei honorowego krwiodawstwa.

W tym miesiącu także zdobywaliśmy nagrody w sporcie – 10.11.2023 w II LO w Brzegu zostały rozegrane indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Nasi zawodnicy zdobyli I, III, V i VI miejsce.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na stronie szkoły oraj jej mediach społecznościowych.

Elżbieta Mykicka

Joanna Łyczkowska

Reklama
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA