Lux Med zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w Lubszy

0
fot. LUX Med
Reklama

Specjalistyczny mammobus znów przyjedzie do Lubszy. Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać kobiety w wieku od 45 do 74 lat. Rejestracji można dokonać telefonicznie pod nr 22 880 90 80.


  • „Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie” – czytamy w komunikacie Lux Med Diagnostyka.

Mobilna pracownia mammograficzna przyjedzie do Lubszy 9. kwietnia i zaparkuje obok jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kamiennej 3. Badania zostaną przeprowadzone w godzinach od 8.30 do 11.00, ale wcześniej należy się zarejestrować.

  • „W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajdziecie Państwo na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl” – informuje Lux Med Diagnostyka.
Reklama