W sobotę wielkie sprzątanie Odry w Brzegu. MOSiR zachęca do udziału w akcji

1
fot. MOSiR
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Brzeg już po raz trzeci dołącza do ogólnopolskiej akcji Czysta Odra. Podobnie jak przed rokiem, mieszkańcy będą sprzątać nabrzeże rzeki, dokładając w ten sposób cegiełkę do poprawiania jest stanu.


Akcję w naszym mieście organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Towarzystwem Rozwoju Ziemi Brzeskiej i Ratownictwem Wodnym Brzeg, a przyłączają się do niej społecznicy z wielu innych organizacji. Chętnych do pracy nigdy jednak nie za wiele, dlatego mile widziany będzie każdy chętny do pomocy.

Start akcji w sobotę 27 kwietnia o godz. 9.00 na Marinie Brzeg przy Placu Drzewnym. Organizatorzy będą dysponowali rękawicami i workami, a śmieci trafią do kontenera podstawionego przez Zakład Higieny Komunalnej.

Międzynarodową akcję Czysta Odra organizuje wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od wielu lat działa w Polsce na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem.. Poszczególne wydarzenia będą się odbywały na całej długości Odry w Czech, Polsce i Niemczech, ale też na dopływach naszej rzeki. Stowarzyszenie EKO-UNIA  https://www.facebook.com/EkoUnia/ – jako regionalny organizator koordynuje akcje na odcinku od Opola do Nowej Soli. Granty dla uczestników akcji ufundował Bank Credit Agricole.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA