Brzeskie Centrum Kultury oficjalnie ogłosiło muzyczne gwiazdy Dni Księstwa Brzeskiego!

1
fot. Agnieszka Chylińska Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pod koniec kwietnia na łamach naszych mediów informowaliśmy, że w trakcie Dni Księstwa Brzeskiego na scenie amfiteatru wystąpią Agnieszka Chylińska i Beata Kozidrak. Nasze nieoficjalne wówczas doniesienia zostały dzisiaj (16.05) potwierdzone przez Brzeskie Centrum Kultury. Główny organizator święta miasta przedstawił również szerszy program wydarzeń towarzyszących.


  • „Kochani! Do tegorocznych Dni Księstwa Brzeskiego pozostało … 13 dni! Potwierdzamy plotki, które od dłuższego czasu krążyły po brzeskich mediach. Gwiazdami #DKB2024 będą:  1.06 – Agnieszka Chylińska, 2.06 – Beata Kozidrak. Ponadto przygotowaliśmy wiele imprez towarzyszących, m.in: klubowe granie, festyn z okazji dnia dziecka, event senioralny na brzeskim amfiteatrze, koncerty lokalnych artystów, wesołe miasteczko, bogata strefa gastronomiczna. Więcej informacji o biletach i koncertach na stronie internetowej BCK: https://bck-brzeg.pl/dni-ksiestwa-brzeskiego-2024/. Widzimy się na Dniach Księstwa Brzeskiego!” – czytamy w komunikacie BCK.

Wiadomo również, że główne koncerty Agnieszki Chylińskiej i Beaty Kozidrak będą biletowane. Cena biletu normalnego wyniesie 20,00zł, a ulgowego 10,00zł. Należy również przypomnieć i wyjaśnić, że niegdyś koncerty w ramach Dni Księstwa Brzeskiego były bezpłatne, ale od kiedy w 2015 roku nastąpiła zmiana burmistrza Brzegu wprowadzono opłatę za udział w święcie mieszkańców i jego miasta.  

Niestety, od tamtej pory Brzeskie Centrum Kultury nie było dostatecznie finansowane z budżetu miasta, aby móc organizować DKB bezpłatnie. Niewykluczone, że stanie się to od przyszłego roku, kiedy nowa burmistrz i radni będą uchwalać budżet na 2025 rok. Być może także miejskie spółki przestaną finansować z inicjatywy włodarza np. odlewane repliki rzeźb, a zamiast tego wesprą finansowo największą miejską imprezę – święto Brzegu i jego mieszkańców.

Reklama
Reklama