Piotr Jackowiak z Brzegu ze złotym medalem na JBL Triathlon Sieraków

0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przez cały ostatni weekend maja, nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie, triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach JBL Triathlon Sieraków. Dla wielu zawodników był to debiutancki start, ale nie dla Piotra Jackowiaka. Reprezentant Brzegu przywiózł do domu złoty medal.


O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody utrzymały wspaniałą atmosferę ze zeszłego roku.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na jednym dystansie drużynowym (56,5 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 22 stopni Celsjusza, lekki wiatr dodający zawodnikom pędu. Ta idealna do startów pogoda przyciągnęła również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę oraz cieszyli się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów takimi jak strefa gastronomiczna oraz specjalna strefa dla dzieci przygotowana razem z fundacją Pho3nix.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Start był zdecydowanie udany dla Piotra Jackowiaka z Brzegu, który wywalczył złoty medal w kategorii mężczyzn 35-39 lat na dystansie sprinterskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!

JBL Triathlon Sieraków zakończył się w niedzielę 26.05.2024, kiedy to zawodnicy zmierzyli się w klasyfikacji drużynowej w sztafetach oraz na dystansie „ćwiartki” liczącym 56,5 km.

Więcej informacji o JBL Triathlon Sieraków znajdziecie na stronie internetowej imprezy.

Reklama
Reklama
Reklama