Jechał ponad 100 km/h przez Myśliborzyce. Kierowca stracił prawo jazdy

0
fot. KPP w Brzegu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych – to kara dla 33-letniego kierowcy opla za znaczne przekroczenie prędkości w Myśliborzycach. Mieszkaniec Wałbrzycha, w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h, poruszał się z prędkością ponad 100 km/h.


  • „Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze” – informuje st. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Przekonał się o tym 33-letni kierowca. Policjanci nagrali ręcznym miernikiem prędkości jak mieszkaniec Wałbrzycha jechał przez Myśliborzyce z prędkością ponad 106 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km.

  • „W tym przypadku kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany wysokim mandatem 1 500 zł, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych. Niestety wciąż zbyt wielu kierowców lekceważy ograniczenia prędkości i zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim, jeździ zbyt szybko. Pamiętajmy, że życie mamy jedno, nie warto się śpieszyć” – podsumowuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama