Marina w Brzegu zaprasza na kajaki. Wypożyczalnia już działa

0
fot. MOSiR w Brzegu
Reklama
Reklama

W sobotę (1. czerwca) ruszyła wypożyczalnia kajaków na przystani miejskiej w Brzegu. Podobnie jak w poprzednich latach pierwsza godzina korzystania z kajaków jest bezpłatna.


Kajaki na brzeskiej marinie można wypożyczać od kilkunastu lat i co roku korzysta z tego kilkuset miłośników rekreacji nad wodą. W obecnym sezonie, który rozpoczął się w Dzień Dziecka, wypożyczalnia będzie czynna codziennie w godzinach 11.00-19.00.

Pierwsza godzina wypożyczenia nic nie kosztuje, natomiast każda kolejna – 15 zł za kajak. Do dyspozycji są kajaki jedno i dwuosobowe, w skład zestawu wchodzą oczywiście kapoki i wiosła.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama

Warto dodać, że przystań to również baza dla wielu zmotoryzowanych wodniaków, którzy odpłatnie przechowują tu swoje łodzie, jak i wodują je na slipie. Od 1 czerwca do końca sezonu marina jest czynna od godz. 10.00 do 20.00.

W tym sezonie na Marinie nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Już 8 czerwca charytatywny Piknik dla Agusi, a 22 czerwca największa wodniacka impreza w Brzegu – VI Regaty Smoczych Łodzi, w których wystartuje kilkanaście załóg. Lada dzień uczestnicy rozpoczną treningi, a już teraz wszystkich zapraszamy do kibicowania. Z kolei latem załoga Mariny czeka na chętnych do zwiedzania Brzegu z kajaka – w planie są trzy kolejne wyprawy Odrą i kanałem, podczas których będzie można obejrzeć miasto od strony wody.

Reklama
Reklama
Reklama