Pijani za kierownicą i bez prawa jazdy

0
fot. alkomat
Reklama
Reklama

Pomimo zaostrzenia kar za jazdę w stanie nietrzeźwości, wciąż nie brakuje wyjątkowo nieodpowiedzialnych osób. Policjanci w brzeskiej komendy zatrzymali w ostatnim czasie dwóch mężczyzn, którzy kierowali na podwójnym gazie. Jeden z nich w ogóle nie posiadał prawa jazdy, natomiast drugi już wcześniej miał cofnięte uprawnienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


  • „W sobotę przed południem policjanci z brzeskiej drogówki w Skarbimierzu-Osiedle zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał 75 km/h. Jeszcze przed sprawdzeniem w policyjnym systemie kierujący przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo okazało się, że przekroczona prędkość i brak uprawnień to nie jedyne przewinienie mężczyzny. 33-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1 promil alkoholu” – informuje st. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Zaledwie kilka dni później, bo we wtorek (9. lipca), policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który kierował w stanie nietrzeźwości.

  • „Tuż przed godziną 19:00 policjanci z brzeskiej drogówki w Nowej Wsi Małej zatrzymali do kontroli kierującego seatem. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna w terenie zabudowanym na obowiązującej „czterdziestce” jechał blisko 60 km/h. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał problem ze zjechaniem do pobocza i bezpiecznym zatrzymaniem pojazdu. Niemal skończyło się to wjechaniem do przydrożnego rowu. Jak się okazało zatrzymany był nietrzeźwy. Wyczuwalny był od niego alkohol. Badanie wykazało, że w organizmie miał 1 promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 32-latek wsiadł za kierownicę wbrew cofniętym uprawnieniom” – mówi Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Za złamanie sądowego zakazu kierowania sąd może orzec karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama