SRS Czuwaj Przemyśl – UKS Olimp Grodków 38:31 (18:15)

0

Piłkarze ręczni Czuwaju Przemyśl, pokonali przed własną publicznością zespół UKS Olimp Grodków. Grodkowianie jako jedyny zespół w obecnym sezonie nadal pozostaje bez punktów. W sobotnim meczu faworytem był zespół „Harcerzy”, przebieg spotkania był zacięty, a Grodkowianie postraszyli podopiecznych Piotra Kroczka.

Mecz rozpoczął zespół przyjezdnych z Grodkowa,a pierwszą bramkę meczu rzucił Łukasz Gradowski, przebieg spotkania w pierwszych dziesięciu minutach spotkania wyglądał wyrównanie. W 18 minucie spotkania gospodarze prowadzili 10:9, lecz w następnych minutach zdołali wypracować przewagę, która oscylowała na poziomie dwóch trzech bramek. Bezwątpienia udział w dobrej grze udział miał kołowy Czuwaju – Maciej Kubisztal, najlepszy strzelec z Przemyśla. Kubisztal doskonale współpracował z kolegami z zespołu.Na końcowy wynik pierwszej połowy po stronie Olimpu miała wpływ kara dla Krzysztofa Bujaka. Zawodnik z Grodkowa opuszczając zespół na dwie minuty osłabił swój zespół, co wykorzystali skrzętnie gospodarze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:15

Druga połowa oznaczała dla zespołu z Opolszczyzny kolejne dwuminutowe wykluczenie. W 37 minucie Jarosław Dziurgot otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić parkiet. Do 48 minuty spotkanie przebiegało podobnie jak w piewszej połowie. Gospodarze mieli małą przewagę, która była możliwa do odrobienia, jednakże w 49 minucie Krzysztof Bujak został ukarany czerwoną kartką i podobnie jak wcześniej Dziurgot musiał opuścić parkiet. Od 49 minuty na Czuwaju dostała wiatr w żagle powiększając swoją przewagę do pięciu bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 38:31.Olimp dalej bez punktu, ale w jego grze widać poprawę i tylko kwestia przełamania i czasu a fani zespołu będa sie cieszyć z pierwszych punktów.

W przyszłą sobotę na hali sportowej przy Sienkiewicza UKS Olimp Grodków na własnym parkiecie podejmować będzie zespół MSPR Siódemka Legnica. Zespół z Dolnego Śląska po sześciu kolejkach zajmuje piątą lokatę. Wcześniej we wtorek 18 października rozegrany zostanie Puchar Polski w którym Olimp zmierzy się z ASPR Zawadzkie.

SRS Czuwaj Przemyśl – UKS Olimp Grodków 38:31 (18:15)
Czuwaj: Adrian Szczepaniec, Paweł Puszkarski 4, Tomasz Biernat 1, Paweł Stołowski, Paweł Kubik, Konrad Bajwoluk 4, Mateusz Nowak 6, Paweł Sar, Sebastian Piechnik 1, Łukasz Orłowski, Tomasz Kulka 5, Mateusz Kroczek 7, Mateusz Trawnicki 2, Maciej Kubisztal 8, Piotr Kijanka. Trener : Piotr Kroczek.
Kary: 4 minuty, Karne: 11/8
Olimp: Maksymilian Madaliński, Maciej Maciejewski 7, Jarosław Dziurgot, Maciej Stańko 1, Dawid Mierzwiński 2, Miłosz Stępień 1, Łukasz Gradowski 7, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec 1, Michał Piech, Mateusz Zembrzycki, Rafał Świerczyński 6, Kacper Turyniewicz 3, Paweł Prokop 3. Trener: Michał Piech.
Kary: 14 minut, czerwone kartki: Jarosław Dziurgot i Krzysztof Bujak Karne: 2/1

Sędziowie: Krzysztof Jac – Tarnów, Marcin Wrona – Wierzchosławice.