Kolejne sukcesy brzeskich kolarzy

0

W niedzielę (16 lipca br.), w czeskim Wyrwnie odbył się klasyczny wyścig szosowy na trudnej, górskiej trasie. Czwarte miejsce zajął Kacper Grubiak, zawodnik „Ziemi Brzeskiej”. – To był naprawdę trudny wyścig ze stromymi podjazdami, na ponad stukilometrowym dystansie. W wyścigu startowali zawodnicy z elity i tym bardziej cieszy lokata naszego młodzieżowca – mówi trener Franciszek Moszumański.

Dodajmy, że kilka dni wcześniej kolarze „Ziemi Brzeskiej” startowali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Nowym Dworze Mazowieckim. – Na olimpiadzie startowali najlepsi zawodnicy w kraju. Michał Jakimiuk zajął 34. miejsce. W wyścigu ze startu wspólnego Jakimiuk i Grubiak jechali w czołówce, ale doszło tam do drobnej kolizji i cały „tył” ich ominął. Pomimo tego nasi zawodnicy zajęli kolejno 45. i 50. miejsce – relacjonuje Franciszek Moszumański.

Zaznaczmy, że 16-letni Kacper Grubiak dołączył do brzeskiego klubu w grudniu 2015 roku. Jego rówieśnik – Michał Jakimiuk – rozpoczął treningi pod okiem Franciszka Moszumańskiego dopiero latem ubiegłego roku. – Chłopcy robią niesamowite postępy. Najlepiej pokazał to Wyścig Etapowy w Kaliszu: I etap 25. i 33. miejsce, II Etap 21. i 24. miejsce, w III etapie obaj znaleźli się już w pierwszej dziesiątce – chwali swoich podopiecznych trener „Ziemi Brzeskiej”.