Daniel Szeliga, Paweł Włodek z Jelcza-Laskowice, pod nieobecność zwycięzców pierwszego turnieju, wygrali drugie zawody siatkówki plażowej – Beach BALS. W finale pokonali brzeżan – Roberta Banasiuka i Łukasza Stawierskiego 22:20. Trzecie miejsce zajęli Dariusz Kałuziński i Wiktor Czerep. Zwycięzcy drugiego turnieju zostali nowymi liderami cyklu.
Przed nami jeszcze dwa turnieje eliminacyjne, po których zostanie wyłoniona najlepsza czwórka, która w Final Four rozstrzygnie o tym, kto wygra edycję 2017. Kolejny turniej odbędzie się 12 sierpnia o godzinie 15:00. Na zgłoszenia czekamy do czwartku (10 sierpnia).
Wyniki:
Drabinka wygranych
I runda
Daniel Szeliga, Paweł Włodek – Patryk Kiekisz, Łukasz Michalski 15:8
Damian Szumiński, Wojciech Ruszkiewicz – Przemysław Kiełtyka, Paweł Foremski 7:15
Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep – Wojciech Krawców, Michał Bober 15:11
Wojciech Okonkowski, Mateusz Mochniak – Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 2:15
II runda
Daniel Szeliga, Paweł Włodek – Przemysław Kiełtyka, Paweł Foremski 15:11
Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep – Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 9:15
Drabinka przegranych
I runda
(przegrani zajmują miejsca 7-8)
Damian Szumiński, Wojciech Ruszkiewicz – Patryk Kiekisz, Łukasz Michalski 13:15
Wojciech Okonkowski, Mateusz Mochniak – Wojciech Krawców, Michał Bober 12:15
II runda
(przegrani zajmują miejsca 5-6)
Przemysław Kiełtyka, Paweł Foremski – Patryk Kiekisz, Łukasz Michalski 18:16
Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep – Wojciech Krawców, Michał Bober 15:11
Półfinały
Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski – Przemysław Kiełtyka, Paweł Foremski 21:9
Daniel Szeliga, Paweł Włodek – Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep 21:17
Mecz o 3. miejsce
Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep – Przemysław Kiełtyka, Paweł Foremski 21:13
Finał
Daniel Szeliga, Paweł Włodek – Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 22:20
Kolejność II turnieju i klasyfikacja Grand Prix
- Daniel Szeliga, Paweł Włodek
- Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski
- Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep
- Przemysław Kiełtyka, Paweł Foremski
- Wojciech Krawców, Michał Bober
- Patryk Kiekisz, Łukasz Michalski
- Damian Szumiński, Wojciech Ruszkiewicz
- Wojciech Okonkowski, Mateusz Mochniak
Klasyfikacja Grand Prix po II turnieju
- Daniel Szeliga, Paweł Włodek 54 pkt.
- Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 45
- Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep 39
- Krzysztof Pilawa, Piotr Piechota 30
- Przemysław Kiełtyka, Dariusz Lech, Paweł Foremski 30
- Wojciech Krawców, Michał Bober 24
- Damian Szumiński, Wojciech Ruszkiewicz, Paweł Tylus 22
- Michał Lentner, Kacper Sykulski 16
- Wojciech Okonkowski, Mateusz Mochniak 16
- Patryk Kiekisz, Łukasz Michalski 14