Gredar przegrał pierwszy mecz. Berland lepszy w derbach

0

W wyjazdowym meczu do Komprachcic podopieczni Artura Adasika odnieśli pierwszą porażkę. Rywal z poprzedniej kolejki to zespół Berlanda, który przed spotkaniem z brzeżanami miał zerowy dorobek punktowy. Po wygranej z Gredarem zespół z pod opolskiej miejscowości ma na swoim koncie pierwsze trzy punkty i zanotował awans o kilka miejsc w górę tabeli.

Oba zespoły w derbach Opolszczyzny od samego początku pierwszej połowy prowadziły wyrównaną grę. Obie ekipy przeprowadziły wiele akcji na bramkę rywali, które mogły zakończyć się bramką. Pierwsza bramkę zdobył zespół gospodarzy celne trafienie oddał w 7 minucie Sapa. Odpowiedź Brzeżan była prawie niemal natychmiastowa – wyrównał Fabiszewski. Przez następne minuty zawodnicy obu zespołów starali się w najszybszym tempie wyjść na prowadzenie. Dzięki udanym interwencjom Raczkowskiego jego Gredar nie utracił bramki. Gorsza gra w ataku i utrata kilku piłek pozwoliła gospodarzom na przejęcie inicjatywy. Dopiero w 18 minucie padło drugie trafienie. Ponownie skutecznie akcję zakończył Sapa, nie dając szans na obronę Raczkowskiemu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.

Po zmianie stron oba zespoły zaczęły agresywną grę z potyczkami i drobnymi faulami. Agresywna gra Berlanda w krótkim czasie owocuje dwiema bramkami gospodarzy. Pokaźna zaliczka w postaci cztereh bramek i druga żółta kartka Boczarskiego postawiła Gredar w trudnej sytuacji. W tym momencie trener Adasik postanowił zagrać z „lotnym bramkarzem”. Pomysł z wysuniętym do ataku bramkarzem okazał się dobrym sposobem na pokonanie bramkarza gospodarzy. Obrana taktyka dwukrotnie pozwoliła na zdobycie bramek i zbliżenie się do rywali. Ostatnią bramkę zdobył bramkarz Berlanda – Burduja, który wykopał piłkę do pustej bramki. W tym momencie zostały rozstrzygnięte losy spotkania, które zakończyło się wynikiem 5:3.

W następnej kolejce Gredar zmierzy się z Malwee Łódź. Przez przegraną skorzystał dwa zespoły: Odra Opole – beniaminek obecnych rozgrywek oraz Gwiazd ruda Śląska. Oba zespły z dorobkiem dwunastu punktów zajmują ex aequo pierwsze miejsce. Natomiast Gredar zamienił pozycję lidera na czwarte miejsce.

Berland Komprachcice – Gredar Brzeg 5-3 (2-1)

1-0 Sapa – 7., 1-1 Fabiszewski – 8., 2-1 Sapa – 18., 3-1 Zboch – 32., 4-1 Costin – 34., 4-2 Krawców – 35., 4-3 Kędra – 36., 5-3 Burduja – 39.

Berland: Burduja – Mika, Sapa, Przywara, Zyla – Gawin, Costin, Zboch, Małek. Trener Dariusz Lubczyński

Gredar: Raczkowski – Krawców, Dykus, Boczarski, Fabiszewski – Kucharski, Ożóg, Zajączkowski, Salak, Kędra. Trener Artur Adasik

Sędziowali: Łukasz Chowaniec (Kraków), Adam Banach (Chrzanów). Widzów 250.