Drużyny z brzeskiej „Piątki” awansowały do półfinałów wojewódzkich!

0

Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu, w kategorii dziewcząt i chłopców, zajęli miejsca premiowane awansem do półfinału wojewódzkiego w piłce ręcznej. Dziewczęta już niebawem powalczą w Tułowicach, a chłopcy w hali sportowej przy ul. Oławskiej w Brzegu.


W kategorii dziewcząt rywalizowały 4 drużyny, z których dwie, tj. PSP nr 5 Brzeg i PSP nr 1 Grodków, uzyskały promocje do dalszych gier – w półfinałach Opolszczyzny.

Chłopcy z brzeskiej „piątki” sprawili dużą niespodziankę pokonując 19-17, w meczu o pierwsze miejsce i organizację półfinału, drużynę z grodkowskiej PSP nr 1. Dzięki zwycięstwu, chłopcy rozegrają turniej półfinałowy w brzeskiej hali przy ulicy Oławskiej, w czwartek 23. listopada o godzinie 10:00. Drużyna dziewcząt wyjedzie z kolei do Tułowic już 27. listopada. Obu zespołom życzymy awansu do finału wojewódzkiego (prawo do startu w nim uzyskuje tylko zwycięska drużyna, spośród czterech rywalizujących w półfinałach) i walki o medale.

Skład drużyny dziewcząt: Julia Dzieduszyńska, Martyna Michalska, Klaudia Drozd, Sandra Surdyka, Wiktoria Walczak, Wiktoria Kocimska, Martyna Gorszczuk, Zofia Wierzbicka, Emilia Mrowiec, Wiktoria Galas, Kamila Gubernat. Opiekun: Mariusz Andruchowicz.

Skład drużyny chłopców: Wojciech Tysier, Grzegorz Łysiuk, Dawid Poświstak, Adrian Piszcz, Łukasz Kośny, Maciej Resiak, Stanisław Źrałko, Łukasz Banik, Jakub Kałamuniak, Piotr Staśkiewicz, Gracjan Bednarz, Paweł Dłucha. Opiekun: Robert Karlikowski.