Juniorki starsze Stali Brzeg wygrywają w Strzelcach Opolskich

0
Juniorki starsze Stali Brzeg jechały do Strzelec Opolskich w roli faworytek na mecz rewanżowy śląsko-opolskiej ligi do lat 22. Podopieczne trenera Mariusza Kolekty po wysokiej wygranej w pierwszym meczu, w drugim oprócz zapewnienia sobie zwycięstwa miały także zupełnie inne zadania. Zwłaszcza, że trener Kolekta nie miał do dyspozycji m.in. Aleksandry Błasiak, Wiktorii Wiśniowskiej,Basi Łachacz czy Wiki Stali.
Już na początku trener Stalówek zaskoczył zestawieniem pierwszej piątki w osobach: Natalia Krej, Angelika Muszyńska, Laura Bugajska, Natalia Szymczak i Katarzyna Pszczolarska. Brzeżanki wprawdzie przegrywały na “dzień dobry” 0:4, ale później trafiły za trzy punkty Laura Bugajska i Angelika Muszyńska oraz za dwa Wiktoria Janiec. Pod koniec kwarty za trzy trafiła również Magda Libront i brzeżanki po 10 minutach gry prowadziły 16:6.
W drugiej kwarcie ponownie za trzy trafiła Laura Bugajska i po chwili Patrycja Łojek. Punkty zdobyła również Natalia Krej i Magda Libront. Po 20 minutach gry prowadzenie Stalówek 29:16.
Po przerwie brzeżanki stanęły mocniejszą defensywą co skutkowało tym, że rywalki w trzeciej kwarcie zdobyły zaledwie 3 punkty. Brzeżanki trafiły z kolei 14 oczek, a punktowały głównie Laura Bugajska i Natalia Szymczak.
Ostatnią ćwiartkę meczu brzeżanki znów rozpoczęły od agresywnej i wysoko postawionej defensywy. W ataku za trzy, a później za dwa trafiła Angelika Muszyńska. Później swoją zdobycz punktową powiększyła Wiktoria Janiec, a akcję “and one” miała Patrycja Łojek, ale nie wykorzystała rzutu wolnego. W tej kwarcie brzeżanki straciły zaledwie 4 punkty, zdobywając 18. W samej końcówce na listę strzelczyń wpisały się również Agnieszka Wierzbicka i Katarzyna Pszczolarska. Tym samym prawie wszystkie zawodniczki zdobyły punkty, z wyjątkiem Anny Międzybrodzkiej, która była oszczędzana w tym meczu z powodu drobnego urazu kolana.
“ – Naszym założeniem w tym meczu, było przede wszystkim przetestowanie kilku nowych wariantów gry ofensywnej i ogrywaniu wszystkich zawodniczek. Cieszę się, że każda miała wpływ na wynik drużyny. Na pewno to zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Mamy jeszcze sporo elementów do poprawy zarówno w grze drużynowej, ale też czeka nas indywidualna praca z poszczególnymi zawodniczkami. Chcemy z nich wyciągnąć to co mają najlepszego, a wiemy, że drzemie w nich jeszcze sporo potencjału. “ – trener i prezes Stali Brzeg Mariusz Kolekta.
“ – Grało nam się bardzo dobrze. Ja osobiście miałam dzisiaj dobry dzień rzutowy, bo ‘siedziało’. Najważniejsze, że nie zlekceważyłyśmy przeciwniczek i chciałyśmy zagrać najlepiej jak potrafimy. Trener Mariusz Kolekta poprowadził naszą drużynę do zwycięstwa rotując składem, dzięki czemu każda dała coś od siebie dobrego. “ – powiedziała po meczu Angelika Muszyńska zdobywczyni 12 punktów.
“ – Cieszę się ze zwycięstwa zespołu. Potraktowałyśmy ten mecz poważnie. Udało mi się odblokować w ataku i dorzucić trochę punktów dla drużyny. W ofensywie próbowałyśmy nowych rozwiązań taktycznych, cieszy również dobra defensywa, bo nie pozwalałyśmy rywalkom na łatwe zdobycze punktowe. Najważniejsze to zwycięstwo drużyny i to się liczy najbardziej.” – skomentowała mecz Laura Bugajska.
“ – Każda z nas dała z siebie wszystko. Zagrałyśmy dobry mecz. Miałyśmy od początku meczu dobrą skuteczność za trzy punkty, co pozwoliło na rozbicie strefy rywalek. Najważniejsze, że była bardzo dobra atmosfera w drużynie, co zaowocowało zgraniem na boisku. Widać, że z meczu na mecz co raz lepiej się rozumiemy i zgrywamy. Każda z nas dostała szansę gry i pokazania się na boisku. Trener zwraca uwagę jak coś jest nie tak, ale pochwali za dobre zagrania. ” – powiedziała po meczu Magda Libront.

MKS Strzelce Opolskie – KSK Stal Brzeg 23:61 (6:16, 10:13, 3:14, 4:18)

Stal: Laura Bugajska 12, Angelika Muszyńska 12, Patrycja Łojek 8, Natalia Szymczak 8, Natalia Krej 7, Wiktoria Janiec 6, Magda Libront 4, Katarzyna Pszczolarska 2, Agnieszka Wierzbicka 2, Anna Międzybrodzka 0. Trener: Mariusz Kolekta.

Juniorki starsze Stali Brzeg z kompletem zwycięstw prowadzą w ligowej tabeli juniorek starszych do lat 22 w śląsko-opolskiej lidze. Ostatni mecz tej fazy rozgrywek zagrają 19 grudnia o godzinie 18:00 z MKS Zabrze. To spotkanie zadecyduje, która z tych dwóch drużyn awansuje do ćwierćfinałów z 1. miejsca.