Stalówki zamarzły w Jeleniej Górze

0

Po zaskakującym zwycięstwie w Brzegu nad Wichosiem, Stalówki jechały do Jeleniej Góry powalczyć o kolejny sukces. Niestety, na trudnym terenie podopieczne trenera Arkadiusza Uloka nie zdołały sprostać zadaniu i wyraźnie przegrały z gospodyniami.

Wprawdzie pierwsza kwarta wyglądała obiecująco. Skutecznością od początku błysnęła Aleksandra Błasiak i dzięki niej Stalówki prowadziły 5:4, a na 7:4 podwyższyła Magda Libront. Rywalki odpowiedziały celną trójką, ale dwa rzuty wolne wykorzystała Patrycja Łojek. Do końca pierwszej kwarty w brzeskim zespole punktowała ponownie Aleksandra Błasiak, która na 14 punktów Stali w pierwszych 10 minutach zdobyła ich 10.

Druga kwarta to już niestety dominacja rywalek z Jeleniej Góry. Ten fragment meczu gospodynie wygrały aż 20:7. Wprawdzie przy wyniku 19:14 za trzy trafiła Wiktoria Stala, która dała nadzieję na dobrą grę brzeżanek, to jednak kolejnych 12 oczek z rzędu bez straty ani jednego padło łupem rywalek. Dopiero w końcówce kwarty po dwa rzuty wolne bezbłędnie wykorzystały Natalia Szymczak i kapitan Stali Basia Łachacz. Do przerwy wynik 35:21 dla Wichosia Jelenia Góra.

Po przerwie gra się wyrównała, a brzeżanki punkty zdobywały głównie z linii rzutów wolnych. W zdobywaniu punktów z gry uaktywniły się Wiktoria Janiec i Patrycja Łojek. Ta kwarta na remis po 18. Czwarta część mecz znów na korzyść rywalek, które podwyższyły przewagę i ostatecznie zwyciężyły zasłużenie 76:55.

” – Fajna pierwsza i trzecia kwarta w naszym wykonaniu, ale to za mało, by wygrać na trudnym terenie w Jeleniej Górze. Niespodzianki nie udało się sprawić, a szkoda, bo święta spędzilibyśmy jeszcze w lepszych nastrojach. Teraz myślami już będziemy przy styczniowej potyczce w Brzegu z Kątami Wrocławskimi. Meczem tym zakończymy pierwszy etap rozgrywek ligowych. Później czekają nas ćwierćfinały mistrzostw Polski do lat 22 i wracamy na rozgrywki 2-go ligowe na drugi etap, gdzie zagramy m.in. ze Szczecinem czy Gorzowem Wlkp.”  – podsumował Mariusz Kolekta, prezes i II trener KSK Stal Brzeg.

Wichoś Jelenia Góra – KSK Stal Brzeg 76:55 (15:14, 20:7, 18:18, 23:16)

Stal: Aleksandra Błasiak 17, Patrycja Łojek 10, Wiktoria Janiec 7, Basia Łachacz 6,Wiktoria Stala 5, Magda Libront 4, Laura Bugajska 4, Natalia Szymczak 2, Angelika Muszyńska 0, Anna Międzybrodzka 0, Dominika Soroka 0, Agnieszka Wierzbicka 0.

6. MAXIMUS KĄTY WROCŁAWSKIE 8 0 – 8

Koszykarki Stali Brzeg rozgrywki rundy zasadniczej zakończą na 5. miejscu i w drugiej rundzie zmierzą się najprawdopodobniej z drużynami Lidera II Swarzędz, Wilki Morskie Szczecin i Eneą AZS Gorzów Wlkp. z zaliczeniem wyników z Kątami Wrocławskimi oraz MOS-em Ślęzą lub Wichosiem (w zależności która z tych drużyn zajmie 4. miejsce).