0
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Kolejne derby Opolszczyzny na szczeblu drugiej ligi można zapisać do historii. Spotkanie z OSIR-em Komprachcice zgromadziło na grodkowskiej hali im. Z. Zielonki wielu wiernych kibiców obu drużyn.

Nie zawiedli się ci, co znaleźli czas i zasiedli na trybunach, bo spotkanie obfitowało w ciekawe rozwiązania taktyczne, zmienność akcji oraz to, co najlepsze – walka o każdy skrawek boiska. OSIR Komprachcice od początku wysoko zawiesił poprzeczkę, nie myśląc ani przez chwilę by ją trochę obniżyć. Początek meczu i otwarcie wyniku należało do grodkowian, którzy w tej części prowadzili tylko do 5 minuty spotkania. W 7 minucie  zespół z Komprachcic za sprawą Ungiera wyszedł na prowadzenie i ani przez chwilę nie myślał go oddać kontrolując wynik meczu. Na parkiecie było dużo walki o piłkę oraz mnóstwo niewykorzystanych przez grodkowian sytuacji bramkowych. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 16-17 i oba zespoły udały się na przerwę, na której trenerzy Olimpu mieli mnóstwo uwag do swoich podopiecznych.

Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Drugą połowę meczu OSIR rozpoczął od bramki powiększając swoją przewagę do dwóch bramek. Grodkowianom szło ciężko, wręcz topornie, zawodnicy Olimpu nie potrafili pokonać bramkarza Komprachcic. Przełamanie nastąpiło w 38 minucie za sprawą Kolanki, który wyprowadził Olimp na prowadzenie 20-19, wprawdzie OSIR za chwilę wyrównał, lecz olimpijczycy zachowali więcej sił, zwarli szyki w obronie i kontrolowali przebieg meczu. W 60 minucie Żubrowski wyprowadził zespół Olimpu na trzybramkowe prowadzenie. Ostatecznie gospodarze mogli śmiało dopisać do swojego konta 3 punkty, a spotkanie zakończyło się wynikiem 31-29.

W całym spotkaniu zabrakło przekonywującego wyniku. Myślę, że mecz obfitował w wiele akcji, które mogły podobać się zgromadzonym na hali kibicom. Wyrównane i zacięte spotkanie, ale to u nas zostają bardzo ważne trzy punkty – mówił po meczu Grzegorz Malinowski, jeden ze szkoleniowców z Grodkowa.

Popełniliśmy o kilka prostych błędów za dużo, które zaważyły na przebiegu spotkania, zwłaszcza w sytuacjach sam na sam z bramkarzem. Zawodnicy z Grodkowa zrobili o kilka błędów mniej, myślę, że mecz mógł się podobać kibicom. Jak na mecz derbowy oba zespoły rozegrały bardzo dobre zawody – komentował  Bartłomiej Jasiówka, szkoleniowiec ekipy z Komprachcic.

UKS Olimp Grodków – OSIR Komprachcice 31:29 (16:17)

Olimp: Młoczyński, Muszak – Maciejewski 6, Hertel 4, Żubrowski 4, Chmiel 4, Prokop 5, Kolanko 4, , Mierzwiński, Świerczyński 4. Kary: 14 minut. Karne: 10/6: Trenerzy: Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski

OSIR: Oleksyn, Jarosz, Bożych – Tracz 3, Juros, Gajda, Gradowski 1, Wiśniowiecki 1, Piech 3, Stelnicki, Ungier 15, Adamczyk, Marcyniuk, Krukowski. Trener: Bartłomiej Jasiówka. Kary 10 min. Karne 6/5