Wysoka przegrana Gredaru z KU AZS UMCS Lublin

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

Brzeski Gredar odnosi drugą wysoką porażkę w spotkaniu wyjazdowym. W niedzielę (04.02) Podopieczni Artura ulegli Akademikom z Lublina aż 7:3. Niespełna trzy tygodnie temu w Pyskowicach, również ulegli czterema bramkami z Remedium Hybryd. Futsaliści z Brzegu po 10. kolejkach plasują się na ósmej pozycji z dorobkiem osiemnastu punktów. Mecz rozpoczął się o 18:30 na znanym obiekcie sportowym „Hala Globus”.

Od gwizdka pierwsi do ataku ruszyli gospodarze, którzy rozpoczęli spotkanie od strzelenia gola. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Szafrański. Chwilę później swoich sił próbował Ożóg, ale nieskutecznie. Zawodnicy z brzegu starali się jak mogli, by wyrównać, ale to gospodarze ponownie zaskoczyli kolejnym celnym strzałem. Drugą bramkę dla zespołu gospodarzy z strzału po rzutu pośrednim do bramki Raczkowskiego trafił Mietlicki. Na trzy minuty przed gwizdkiem kolejną bramkę dla Akademików dołożył Walęciuk, któremu asystował Fularski. Na nieco ponad trzy minuty przed ostatnią syreną Grzegorz Fularski wyłożył piłkę Jarosławowi Walęciukowi, a ten skierował ją do pustej bramki rywali. Brzeżanie dopiero w ostatniej minucie zdołali pokonać goalkeepera gospodarzy. Gola dla Gredaru zdobył Fabiszewski, ustalając wynik po pierwszej połowie na 3-1.

Po zmianie stron obie ekipy nie potrafiły stworzyć groźnych sytuacji bramkowych, ale kolejna bramka po zmianie stron została zdobyta przez zawodnika Akademików. Po asyście Boniaszczuka do Fularskiego zawodnik podwyższył wynik na 4-1. Dwie minuty później było już 5-1. Zawodnicy z Brzegu po chwili od razu ruszyli do ataku i zdobyli dwie bramki z rzędu. Do bramki Parzyszka trafili Fabiszewski i Krawcow. Gredar zbliżył się do zawodników AZS-u, ale było to nie wystarczające, kolejne dwie bramki należały już do zawodników Z Lublina. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7-3.

KU AZS UMCS Lublin – KS Gredar Futsal Team Brzeg 7-3 (3-1)

KU AZS UMCS Lublin: Adrian Parzyszek, Jakub Wankiewicz (32’), Mateusz Szafrański (1’, 27’), Konrad Tarkowski, Jarosław Walęciuk (17’), Dominik Niemczyk, Marcin Ostrowski, Wojciech Wiśniewski, Michał Ostrowski, Wojciech Boniaszczuk, Łukasz Mietlicki (13’), Grzegorz Fularski (25’, 36’), Artur Sułek.

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Marcin Raczkowski, Rafał Ożóg, Janusz Fabijaniak, Marcin Zajączkowski, Mateusz Fabiszewski (20’, 28’), Marcin Krajewski, Wojciech Krawców (30’), Damian Michalak, Kamil Kozak, Maciej Salak, Kacper Kędra.