Druga wygrana Orlika w sezonie

0

W kolejnym spotkaniu ligowym przed własną publicznością Fortuna uśmiechnęła się do zespołu Orlik Brzeg. Mimo wygranej zespół z Brzegu wciąż znajduje się na ostatnim miejscu.Podopieczni Pietraszki zwyciężyli z zespołem Tęczy Kościan i polepszyli swoją sytuację w dole tabeli przybliżając się do przedostatniej „Dziewiątki” Legnica.

Spotkanie otworzyli rywale, do bramki Orlika jako pierwszy trafił Olejnik a następnie wyrównał Pieńczewski. Przez następne minuty oba zespoły trafiały regularnie do bramki swoich rywali. Przez Kwadrans pierwszej połowy żaden z zespołów nie potrafił wyjść na zdecydowane prowadzenie. Po zdobyciu kolejnego trafienia przez Pieńczewskiego w obozie Orlika nastąpił przełom. Po Pieńczeskim do bramki rywali trafili kolejno Macyszyn oraz Grochowski dwa razy z rzędu. Dzięki tym trafieniom Orlik wyszedł na prowadzenie, które ze skutecznością dochował do zakończenia pierwszej części spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:10

Po zmianie stron przez pierwsze siedem minut brzeżanie utrzymali prowadzenie, ale zespół przyjezdnych zdołał wyjść na prowadzenie, które utrzymał przez krótki czas. Przez następne minuty to ponownie zawodnicy z Brzegu zagrali lepszą piłkę nie pozwalając rywalowi na zbliżenie się. W 43. minucie zawodnicy z Kościana zdołali wprawdzi doprowadzić do kolejnego remisu 20:20. Ten wynik zmotywował Brzeżan do ponownej lepszej gry w ataku, szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie, które utrzymywało przez większość czasu do syreny kończącej spotkanie. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem gospodarzy 29:27.

Orlik potrzebował bardzo tego zwycięstwa. Cały zespół podszedł do tego spotkania zdeterminowany i pełen energii. W bramce dobre zawody rozegrał Stypiński, któremu pomogła dobra gra obronna kolegów z pola. W pierwszej połowie Orlik stracił jedynie 10 bramek, w drugiej już 17. Miejmy nadzieję, że w następnych spotkaniach ligowych Orlik odniesie kolejne zwycięstwa.

Orlik Brzeg – Tęcza Kościan 29:27 (12:10)

Orlik: Andraszak,Bednarek, Stypiński – Pieńczewski 7, Grochowski 6, Macyszyn 4, Włodek 4, Wojcieszek 3, Stopka 2, Brzeżanski 2, Błajda 1. Kary: 6 min. Karne 4/3.

Tęcza: Noskowiak – Nowaczyk, Graf 6, Landzwojczak, Olejnk 10, Napieralski 5, Gessner, Napierkowskim, Weiss 6, Ciereniewski. Kary 4 min. Karne 2/1.