Olimp wygrywa w Wielkopolsce. Start Konin postawił się Grodkowianom

0

Niewiele zabrakło a w Koninie przybyli kibice Startu dostaliby od swoich zawodników nie lada niespodziankę. W pierwszej połowie gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie, które utrzymali do 48. minuty. Ostatecznie to Olimpijczycy wychodzą z meczu ze zwycięską ręką 22:24

Początek spotkania należał do udanych dla podopiecznych Mieszkowskiego i Malinowskiego. Grodkowianie szybko zdołali wyjść na czterobramkowe prowadzenie przy stanie 1:4. Następne minuty pozwoliły na reorganizację gry zawodników Startu, którzy w ciągu dwunastu minut najpierw doprowadzili do remisu 9:9, a minutę później osiągnęli pierwszą jednobramkową przewagę. Zdobyta przewaga gospodarzy przez ostatnie dziewięć minut pierwszej połowy nie została oddana, ale Grodkowianie starali się od niej odbić. Jedyne na co było stać zawodników z Opolszczyzny to kolejne remisy, Koninianie zdołali w ostatnich pięciu minutach powiększyć przewagę do trzech bramek, kończąc pierwszą połowę 15:12. W pierwszej połowie Kluczowe było zaliczenie pięciu trafień z rzędu Adriana Franaszek, który w przeciągu 5 minut zanotował 5 trafień.

Po zmianie stron oba zespoły nie wniosły nic nowego do gry. Pierwsi do bramki zaczęli Grodkowianie, z rzutu Karnego do bramki Kujawińskiego trafił Kolanko. Następne minuty uruchomiły u Grodkowian bodziec, który pozwolił ruszyć ataku i zdobycia przewagi. Przełom nastąpił w 47. Grodkowianie doprowadzili najpierw do remisu 18:18 minutę później Olimp ponownie wyszedł na prowadzenie. Do końca spotkania między obiema ekipami wywiązała się jednobramkowa walka, żaden z zespołów nie mógł wyjść na prowadzenie większe niż jedna bramka. Wyłamanie nastąpiło w 55 minucie, po trafieniu z karnego Kolanki, zawodnik zdobył kolejne trafienie, trzecie dołożył jeszcze Chmiel. Olimp wyszedł na prowadzenie 21:24, ale ostatnie trafienie w spotkaniu oddał Franaszek, który ustalił końcowy wynik na 22:24.

SSRiR Start Konin vs UKS Olimp Grodków 22:24 (15:12)

Start: Kujawiński 1, Nejman – Urbański 1, Piaskowski 6, Andrzejczak, Grzelka, Urbański 2, Fiedorowicz, Sobczak 1, Franaszek 8, Trojanowski, Glinkowski 2, Hejna, Salzman 1, Cieślak. Kary: 8 minut. Karne: 3/1

Olimp: Marcin Młoczynski, Krzysztof Muszak – Maciejewski 3, Koszyk, Hertel 3, Żubrowski 2, Chmiel 4, Prokop 6, Kolanko 3, Galus, Mierzwiński 2, Ogorzelec, Białożyt, Kulej, Turyniewicz 1. Kary: 12 minut. Karne: 7/5